Довідка:Налаштування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Особисті налаштування
Зареєстрований учасник разом з особистими сторінками дістає і можливість змінювати деякі установки Вікіпедії на свій смак і потреби. Це робиться на сторінці «Налаштування», що відкривається при клацанні на відповідному написі.

Місцеположення цього напису міняється залежно від інтерфейсу Вікіпедії. Вона може бути вверху сторінки, в меню під заголовком «Ваші налаштування» або в меню, що розкривається та знаходиться вгорі праворуч сторінки. Якщо ви не зможете знайти напис «Налаштування» де-небудь на сторінці, то пошукайте його в розділі «Спеціальні сторінки».

На сторінці «Налаштування» є список розділів, які ви можете змінювати. Клацніть на написі розділу, опції якого ви хотіли б змінити. Справа з'явиться набір пропонованих опцій.

«Особисті дані»
ім'я, вписане у вікні «Ваш псевдонім», з'являтиметься, коли ви ставитимете три або чотири тильди (Albedo 21:47, 13 лютого 2008 (UTC)); введений тут e-Mail у Вікипедії не відтворюється, але якщо ви помістите свою електронну адресу відкрито на «Особистій сторінці», то він може бути використаний для спаму; активізація опції не «приймати електронні листи від інших учасників» виключає можливість посилати вам листи безпосередньо з Вікипедії.

В розділах «Установки панелі навігації» і «Оформлення» треба просто поклацувати і постежити за змінами інтерфейсу. Не забувайте натискувати клавішу «Зберегти».

В розділі «Відображення математики» повідомляється Вікипедії, яким синтаксисом ви писатимете математичні формули. Якщо ви хочете користуватися wiki-розміткою і маєте коректне відображення формул в статтях то не включайте опцію «Залишити в вигляді ТеХ».

«Розміри поля вводу»
параметри рядків і стовпців визначають величину вікна редагування статті. Кількість «Рядків» показує, скільки рядків буде видно у вікні редагування, тобто його висоту, а кількість «Стовпців» — скільки букв буде в кожному рядку, тобто ширину вікна. Якщо ви бажаєте мати вікно редагування у весь екран монітора, то активізуйте опцію «Вікно для редагування в повну ширину».

Найбільш прийнятний для вас варіант підберіть експериментальним шляхом;

  • якщо поставите «пташку» у вікні «Show edit toolbar» («Показувати панель інструментів для редагування»), то над вікном редагування матимете інструменти для редагування;
  • при активізації опції «Спочатку вважати всі зміни малозначимими» вам потрібно буде не забувати прибирати «пташку» з віконця «Це — малозначима зміна» під вікном редагування якщо ви внесли значущі зміни в яку-небудь статтю або написали нову. Але, з другого боку, якщо ця опція не включена, то не забувайте ставити «пташку» у вищезазначеному вікні при неістотних правках статі.
«Годинний пояс».
«За умовчанням» разом з вашим підписом ставиться грінвіцький час (UTC). Якщо ви бажаєте вказувати ваш місцевий час, то введіть різницю в годиннику у вікні уручну або, якщо ваш браузер налаштований на місцевий час, клацнувши на клавіші «Заповнити з браузера».
«Список останніх редагувань»
. Деякі статті Вікіпедії містять по дві-три пропозиції. Для виділення такої малоінформативної статі в «Списку змін» іншим кольором призначена опція «Поріг визначення заглушки». Цифра поставлена у вікні напроти цього підпису, повідомить Вікіпедії, до якого числа символів стаття повинна вважатися «малоінформативною» і виділятися відповідним кольором. Цю цифру підберіть для себе експериментальним шляхом.
«Інші налаштування»
  • якщо у вас включена опція «Редагування секцій за допомогою посилання [має рацію.]», то в статтях праворуч від заголовків підрозділів стоятиме напис «[має рацію.]», при клацанні на яку відкриється вікно редагування тільки цього підрозділу. Якщо активізована опція «Редагування секцій по правій кнопці мишки на назві секції (JavaScript)», то для відкриття вікна редагування вам достатньо навести покажчик миші на назву підрозділу і клацнути її правою кнопкою; але при цьому вашому браузеру повинне бути дозволено виконання JavaScript. Можна включити обидві опції одночасно;
  • опція «Показувати зміст (для сторінок більш ніж з 3 заголовками)» дозволяє мати огляд всіх підрозділів довгої статті відразу під її назвою і переходити безпосередньо до що цікавить вас підрозділу.

Після внесення змін не забувайте натискувати на клавішу «Записати налаштування».

Опції інших розділів більш-менш зрозумілі з підписів до них. Якщо у вас з'являться все ж таки питання, то задавайте їх на сторінці «Портал співтовариства».