Довідка:Посилання на джерела у Візуальному редакторі/1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошукуПеревірність
Чому джерела такі важливі


Додавання приміток
Автоматично або вручну


Редагування
вже наявних

Завжди є що покращувати


Повторне використання приміток
Деякі ну дуже таки корисні


Надійні джерела
Які джерела достатньо якісні?


Підсумок
Огляд того, чого Ви навчились«Вікіпедист-протестувальник», карикатура Рендела Манро. Вікіпедисти відомі тим, що не приймають на віру інформацію без джерел!

Однією з головних вимог до матеріалів, що розміщуються у Вікіпедії, є перевірність. Це означає, що такі матеріали мають підтверджуватися надійними джерелами. Кожна цитата, кожен факт, які будь-коли піддавалися сумніву або щодо яких є ймовірність, що вони сприйматимуться як сумнівні, а також суперечлива інформація (негативна, позитивна чи нейтральна) про живих осіб, повинна підтверджуватися вбудованим (у формі виноски) посиланням на джерело, яке б однозначно підтверджувало цю інформацію. Це також означає, що Вікіпедія — не місце для публікації оригінальних творів, результатів архівних досліджень, які ніде раніше не публікувалися, чи будь-яких інших попередньо невідомих фактів, отриманих із будь-якого джерела, які ніде раніше не публікувалися.


Якщо Ви додаєте нову інформацію, зазначення джерел цієї інформації є Вашим обов'язком. Матеріали, додані без зазначення джерела інформації, ризикують опинитися під загрозою вилучення зі статті. Іноді такі матеріали спершу позначатимуть шаблоном [джерело?], щоб дати редакторам час на пошук та додавання джерел інформації, перш ніж цю інформацію вилучать, але іноді редактори просто вилучають такі матеріали, оскільки сумніваються у їх достовірності.


Цей посібник допоможе Вам зрозуміти, як додавати до статей посилання на джерела, а також коротко пояснить, які джерела інформації Вікіпедія вважає надійними.


Повний посібник користувача

Примітки у вікірозмітці