Донецький державний науково-дослідний вугільний інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з ДонВУГІ)
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Донецький державний науково-дослідний вугільний інститут (ДонВУГІ) — утворений у березні 1946 р. для наукового забезпечення відновлення шахт Донбасу, зокрема розробки методології, створення способів та засобів, осушення та відновлення гірничих виробок, утворення нових видів кріплення, а також з метою розробки вуглехімічної карти регіону для розширення бази коксохімічної підгалузі.

Історія інституту[ред. | ред. код]

Після 1950 р. основні зусилля колективу ДонВУГІ були направлені на вдосконалення технологічних комплексів поверхні шахти на базі створених інститутом схем та засобів автоматизації, механізації виробничих процесів у пристовбурних дворах, на породних відвалах, сортувальнях, вантажних пунктах, лісових та вугільних складах тощо. Сформувалась потужна експериментально-виробнича і науково-технічна база, на основі якої були утворені:

В наступне десятиріччя продуктивна діяльність інституту забезпечила поступальний розвиток вугледобувних підприємств. Зокрема проведено цикл робіт з механізації відробки тонких пластів, у тому числі і на крутому падінні, створення прогресивних засобів шахтного транспорту, розроблено технології та засоби регенерації шахтних стічних вод, безпечного буріння свердловин та шпурів, проведення і кріплення капітальних виробок.

Експериментальний стенд Донецького науково-дослідного вугільного інституту з 4-х км трубопроводом. 1980-і роки.

У 1980—90-і роки ДонВУГІ працює над створенням комплексно-механізованої виїмки вугілля, проблемами проявів гірського тиску на великих глибинах, дегазації та провітрювання виробок, безпеки підземних робіт. У 90-і роки розвиваються нові наукові напрямки: енергозбереження, планування та прогнозування розвитку виробництва у вугільній галузі та її реструктуризація.

В ДонВУГІ діє аспірантура, яка з 1953 р. підготувала 300 канд. наук, працює понад 300 чол. (1999 p.), з них докторів наук та професорів — 4, канд. наук — 65. Комплекс проблематики, над якою працюватиме ДонВУГІ в новому столітті, пов'язаний з ускладненням гірничо-геологічних умов, збільшенням глибини гірничих робіт, старінням шахтного фонду, широкою комп'ютеризацією виробництва. Станом на 2003 p., ДонВУГІ — головний інститут Міністерства палива та енергетики України з питань технології підземної розробки вугільних родовищ, розробки технічних завдань на створення нових технологій і гірничо-шахтного обладнання.

Адреса: вул. Артема, 114; м. Донецьк, Україна, 83048.

Джерела[ред. | ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.