Другий Доктор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доктор
Trougp03.jpg
Другий Доктор
Актор Патрік Тротон
Роки 1966–1969
Перша поява Десята планета
Остання поява Воєнні ігри (регулярно)
Два Доктори (спецепізод)
Кількість сезонів 3
Появи 21 історія (119 епізодів)
Супутники Поллі,
Бен Джексон,
Джеммі МакКріммон,
Вікторія Ватерфільд,
Зої Херіот
Хронологія
Попередній Перший Доктор (Вільям Хартнелл)
Наступний Третій Доктор (Джон Пертві)

Другий Доктор - ім'я, дане другому втіленню вигаданого персонажа, відомого як Доктор, що є героєм популярного науково-фантастичного телесеріалу Доктор Хто. Його зіграв актор Патрік Тротон.

Біографія[ред.ред. код]

Перший Доктор зазнав серйозних ушкоджень у битві з кіберлюдьми (епізод "Десята планета"), але його тіло відновило себе - він регенерував, ставши Другим Доктором.

Спочатку зв'язок між Другим Доктором і його попередником був не зрозумілим. У своїй першій історії Другий Доктор посилався на Першого у третій особі, ніби вони були цілком різними особами.

Протягом цього втілення Доктор протистояв як уже знайомим ворогам, таким як Далеки і Кіберлюди, так і новим, як наприклад, Крижані Воїни. У цей же час Доктор уперше зустрічає Алістейра Гордона Летбрідж-Стюарта - англійського військового, який згодом стане лідером UNITу - військової організації, завданням якої є захист Землі від іншопланетних загроз.

Час Другого Доктора добіг кінця, коли його засудив його власний народ - Володарі Часу - через порушення їхніх законів невтручання. Попри аргумент Доктора, що Володарі Часу повинні використовувати свої можливості, щоб допомагати іншим, його було засуджено до заслання на Землю двадцятого сторіччя. А перед засланням Володарі Часу форсували процес його регенерації у Третього Доктора.

Чудова гра Патріка Тротона, який зберіг усі риси Першого Доктора і наділив його новими, стала поворотною точкою як у розвитку серіалу, так і в розвитку постаті Доктора.

Постать[ред.ред. код]

Другому Доктору дали прізвисько "Космічний Волоцюга", оскільки він був пустотливий і набагато неохайніший, ніж його перше втілення. Кмітливий, рухливий, він завжди був на крок попереду за своїх ворогів. Другий Доктор був далекоглядним інтриганом, який постійно маніпулював людьми заради вищої мети, а щоб вороги не розгадали його задумів, він клеїв із себе нерозважливого дурника. Та навіть у найскрутніших ситуаціях, коли інші впадали в паніку, Другий Доктор завжди діяв героїчно і шляхетно, бажаючи допомогти скривдженим. Можливо, це втілення було "вовком в овечій шкурі" більше, ніж усі інші.

Другий Доктор, як і кожен інший, мав свої улюблені фрази. У нього це були: "Тітонько моя люба!" та "Коли я кажу тікайте, тікайте!"

Стиль історії[ред.ред. код]

Раннє промо-фото Другого Доктора. 1966 рік.

З появою молодшого Доктора, змінилися й історії, в яких він брав участь. Вони стали більш динамічними і фантастичними. Якщо "ера Гартнелла" у серіалі відзначалась історичністю пригод, то в "еру Тротона" переважна більшість подій відбувалася поза межами Землі і була так чи інакше пов'язана з різноманітними монстрами. Єдиною історією Другого Доктора у стилі Першого є "Горяни".

Як і з його попередником, всі оригінальні епізоди з Другим Доктором були чорно-білими. Кольоровими були тільки пізніші спецепіози, в яких з'являвся Тротон: "П'ять Докторів", "Три Доктори" і "Два Доктори".

Тротон знявся у повних трьох сезонах серіалу, проте ми не можемо як слід оцінити його гру, адже більшість серій із Другим Доктором було утилізовано — повний список епізодів серіалу засвідчує, як багато з них було втрачено. Лише одна історія з перших двох сезонів Другого Доктора ("Гробниця Кіберлюдей") повністю збереглася. Десять історій збереглося частково (здебільшого - по 1-2 епізоди з чотирьох або шести), а чотири було втрачено повністю, зокрема його перша історія ("Влада Далеків").

Пітер Девісон та Колін Бейкер, які грали П'ятого і Шостого Доктора відповідно, вважали Доктора Патріка Тротона найкращим.

Пізніші появи[ред.ред. код]

Другий Доктор у "Двох Докторах". 1985 рік.

Другий Доктор повертався до серіалу тричі. Вперше - у спеціальному епізоді "П'ять Докторів", присвяченому десятиріччю серіалу. У цьому епізоді також відбулося повернення Вільяма Гартнелла у ролі Першого Доктора. Вдруге - в епізоді "Три Доктори", присвяченому двадцятиріччю серіалу. І востаннє - 1985 року в епізоді "Два Доктори". Офіційної версії, в який час для Другого Доктора відбувалися ці події, немає, проте деякі фани вважають, що це сталося протягом гіпотетичного сезону 6-В.

Короткий кліп із Другим Доктором з'явився у Різдвяному спецвипуску-2008 Наступний Доктор.

Посилання[ред.ред. код]