Третій Доктор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Доктор
Pertweejon.jpg
Третій Доктор
Актор Джон Пертві
Роки 1970–1974
Перша поява Космічний передовий загін
Остання поява Планета павуків (регулярно)
П'ять Докторів (спецепізод)
Кількість сезонів 5
Появи 24 історії (128 епізодів)
Супутники Ліз Шо,
Джо Грант,
Сара-Джейн Сміт
Хронологія
Попередній Другий Доктор (Патрік Тротон)
Наступний Четвертий Доктор (Том Бейкер)

Третій Доктор - ім'я, надане третьому втіленню вигаданого персонажа, відомого як Доктор, який є героєм популярного науково-фантастичного телесеріалу Доктор Хто. Його зіграв актор Джон Пертві.

Біографія[ред.ред. код]

Після того, як Доктор звинуватили у порушенні законів Володрів Часу про невтручання і прискорили процес його регенерації, він оселився на Землі 20 сторіччя. Третій Доктор негайно налагодив робочі стосунки із UNIT'ом - міжнародною організацією, завданням якої є захист Землі від іншопланетних загроз.

Ця співпраця була зумовлена тим, що UNIT потребував допомоги Доктора у боротьбі з позаземними ворогами, а Доктор розраховував на те, що ця організація зможе полагодити його ТАРДІС, в наслідок чого припиниться його заслання. Є деяка розбіжність у твердженнях з різних епізодів про те, коли тривала історія Третього Доктора. За словами виробничої команди, усі події відбувалися у недалекому майбутньому, але команда сценаристів іноді про це забувала і писала про теперішній час (початок 70-х).

Доктор також продовжував знайомство з Бригадиром Летбрідж-Стюартом, з яким він уперше зіткнувся, в його попередньому втіленні, коли той іще був полковником у команді, яка билася із Єті та Кіберлюдьми. Серед інших людей, з якими спілкувався Третій Доктор є співробітники UNIT'у - Сержант Бентон і Капітан Майк Єйтс.

У серії, коли метеорити падали в Ессекс, Доктор разом із ученою з UNIT'у Ліз Шо уперше зустрів живих створінь із пластику. Ці створіня - автони - повинні були стати одними із тих ворогів Доктора, які постійно повртаються, подібно до Далеків та Кіберлюдей. По завершенні цієї пригоди Доктор став штатним науковим радником UNIT'у. А після першої зустрічі з Силуріанами замість Ліз Доктор отримав нового асистента - зловісну, але легковажну жіночку Джо Грант.

Після зустрічі Джо Третій Доктор зіткнувся зі своєю найбільшою проблемою (поряд із Далеками) — Майстром у виконанні Роджера Дельгадо. Злочинний Володар Часу, Майстер заворожував Третього Доктора його диявольськими задумами, у тому числі він хотів викликати давнього демона і звільнити з ув'язнення Кроноса. Вигнання Доктора тривало, допоки Володарі Часу не переглянули вирок після того, як він урятував від знищення від Руки Омеги. Третій Доктор, якому знову було дозволено мандрувати в часі та просторі, згодом іще раз натрапив на Майстра і найдавнішого ворога — Далеків. Хоча Майстер був геніальним у своїх злочинах, Доктору завжди вдавалось його окрутити.

Поки Доктор боровся із глобальним потеплінням, яке спричинив суперкомп'ютер BOSS, Джо зустріла лікаря Кліффорда Джонса і закохалася в нього. Вона вийшла за нього заміж і поїхала з ним в експедицію до Амазонки. Доктор знову залишився сам.

Новим компаньйоном Доктора стала відчайдушна журналістка Сара-Джейн Сміт. У своїх завершальних пригодах Третій Доктор завдав поразки Сонтаранцям у середньовічній Англії і Далекам на планеті Ексілон. В епізоді "Планета Павуків" Третій Доктор зазнав сильного радіаційного отруєння. Коли ТАРДІС приніс його назад до штаб-квартири UNIT'у, Доктор уже помирав. Так відбулася чергова регенерація, і ми побачили Четвертого Доктора.

Епізоди з Третім Доктором стали першими кольоровими серіями.

Постать[ред.ред. код]

Характер[ред.ред. код]

Третій Доктор був чемною і владною людиною дії. Він не тільки практикував карате та айкідо, але й вільно почувався під час верхової їзди та керування будь-якими видами транспорту.

Більшу частину свого життя Третій Доктор прожив на Землі, неохоче співпрацюючи із UNIT'ом. І хоча він і прив'язався до кількох своїх співробітників (як, наприклад, Ліз Шо і Джо Грант), він без тіні сумніву відправляється у мандрівку, коли в нього з'являється така можливість. Цей Доктор ненавидів пихатих бюрократів і весь чиновницький апарат взагалі, тому не дивно, що його улюбленою фразою у спілкуванні з посадовцями було: "А тепер послухай мене!"

Незважаючи на його зарозумілість, Третій Доктор по-батьківськи оберігав своїх компаньйонів, він навіть захоплювався винахідливістю свого головного ворога - Майстра, і лідера UNIT'у - Бригадира Летбрідж-Стюарта, з яким врешті-решт знайшов спільну мову. Навіть після того, як його заслання добігло кінця, моральні засади Доктора не дозволили йому залишити UNIT наодинці з ворогами, і він продовжував підтримувати зв'язок з організацією.

Взагалі, це втілення Доктора було більш ризиковим, ніж попередні два. Він був першим, хто напав би на ворога у безвихідній ситуації (попередні втілення майже завжди намагалися б сховатися, втекти або провести переговори замість того, щоб безпосередньо атакувати). Проте навіть він не нападав без крайньої потреби і надавав перевагу роззброєнню ворога, а не його знищенню.

Можливо, завдяки тому часу, що він витратив на Землю Третій Доктор був кваліфікованим дипломатом, а також мав неабиякі здібності до маскування - все це, об'єднане з його величезним галактичним досвідом, дозволяє Третьому Докторові відігравати центральну роль у пригодах, у яких йому довелося брати участь.

Імідж[ред.ред. код]

Кожне із втілень Доктора було досить харизматичним, зі своїм баченням одягу. Третій Доктор носив найпишніший одяг за всю історію серіалу, у тому числі гофровані сорочки, оксамитовий смокінг, синій светр, традиційні туфлі, а також різні аксесуари: краватки та шкіряні рукавички. Через такі уподобання Третій Доктор заробив прізвисько "Ошатний Доктор".

Пізніші появи[ред.ред. код]

Третій Доктор іще раз з'явився у серіалі - у спеціальному епізоді, присвяченому двадцятиріччю серіалу "П'ять Докторів". Точне розташування цієї історії у межах хронології Третього Доктора невідоме, проте він згадує Сару-Джейн Сміт, отже ці події відбувалися після серії "Воїн Часу".

Короткий кліп з Третім Доктором з'явився у Різдвяному спецвипуску-2008 Наступний Доктор.

Посилання[ред.ред. код]