Другий проєкт розвитку міської інфраструктури (Проєкт розвитку міської інфраструктури-2)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Second Urban Infrastructure Project
(SUIP)
Дата заснування 26.05.2014
Голова Кругляк Едуард Борисович
Положення Київ

Другий проєкт розвитку міської інфраструктури (Проєкт розвитку міської інфраструктури - 2) (англ. Second Urban Infrastructure Project (Urban Infrastructure Project - 2, UIP - 2) - найбільший інвестиційний проєкт[1] Уряду України у сфері водопостачання, водовідведення та пілотного проєкту з поводження з твердими побутовими відходами. Проєкт впроваджується на 12 підприємствах-учасниках 11 міст України: Київ, Харків, Кропивницький, Житомир, Краматорськ, Коломия, Тернопіль, Черкаси, Нововолинськ, Вінниця та Чугуїв. Фінансування Проєкту передбачається у сумі 300,0 млн. дол. США за рахунок коштів позики Міжнародним банком реконструкції та розвитку (далі – МБРР) та у сумі 50,0 млн. дол. США за рахунок коштів Фонду Чистих Технологій (далі -ФЧТ) (англ. Clean Technology Fund).
Початок реалізації зазначеного Проєкту – 21.11.2014 року, термін його реалізації – 6 років (до 31 жовтня 2020 року).

Опис проєкту[ред. | ред. код]

Відповідно до підписаних з МБРР Угод про позики сума позик (без урахування разової комісії) відібраних підприємств становить:
За напрямком водопостачання та водовідведення – 289,7 млн. дол. США:

За напрямком поводження з твердими побутовими відходами – 43,9 млн. дол. США:

  • КП «Муніципальна компанія поводження з відходами» (м. Харків) – 43,9 млн. дол. США.

Мета проєкту[ред. | ред. код]

Метою проєкту є підвищення якості та надійності надання послуг й ефективності використання енергії комунальними підприємствами шляхом удосконалення їхнього інституційного потенціалу та інвестування робіт з відновлення та заміни пошкоджених систем водопостачання, водовідведення та переробки твердих відходів, а також поліпшення екологічної ситуації територій за рахунок вирішення проблеми очищення стоків та безпечної утилізації твердих побутових відходів

Структура проєкту[ред. | ред. код]

Проєкт складається із декількох субпроєктів у сфері водопостачання, водовідведення та пілотного проєкту з поводження з твердими побутовими відходами.

Компонент 1: Покращення міської інфраструктури. Цей компонент включає в себе відновлення, реконструкцію та модернізацію систем водопостачання, водовідведення та систем поводження з твердими побутовими відходами у 11 містах-учасниках.

Компонент 2: Зміцнення інституційної спроможності та розвиток соціально-економічного потенціалу. Цей компонент включає в себезміцнення інституційних заходів на комунальному / муніципальному рівні і на центральному рівні.

Компонент 3: Управління проєктом та підтримка впровадження. Цей компонент включає в себе управління і реалізацію проєктів на центральному і регіональному рівнях в цільових містах. Підтримка включає в себе: підготовку, набір персоналу, а також моніторинг та оцінку. Він також включає в себе техніко-економічні обґрунтування для потенційних субпроєктів, як і щорічні фінансові та технічні аудити проєкту в рамках місцевих водоканалів

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. World Bank website
  2. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, Про залучення позик від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту “Проект розвитку міської інфраструктури - 2”
  3. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ, Питання реалізації спільних з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проектів “Другий проект розвитку міської інфраструктури (Проект розвитку міської інфраструктури - 2)” та “Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України”
  4. Climate Investment Funds, CTF Ukraine: Second Urban Infrastructure Project (UIP-2)
  5. Facebook