Евлалія Барселонська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Евлалія Барселонська
Ім'я при народженні ісп. Eulàlia de Barcelona
Народилася 290
Барселона, Іспанія
Померла 303
Барселона, Іспанія
·обезголовлення
Поховання
Країна Стародавній Рим
Знання мов класична латина

Евлалія Барселонська (лат. Eulalia Barcinonensis; 290304) — святая католицької церкви, 13-річна дівчинка з числа ранньохристиянських мучеників, яка прийняла смерть в епоху Римської імперії у провінції Римська Іспанія, яка вхордила до її складу, в Барселоні (в той час носила назву Барсіно), за сповідування християнства. Є також православною святою, так як була зарахована до лику святих до поділу церков. Святій Евлалії присвячений кафедральний собор Барселони (готичний, в старому місті, не слід плутати з собором Саграда Фамілія). Життєпис святий Евлалій Барселонської нагадує до ступеня змішання життєпис Евлалій Мерідской, тому в світських колах існують суперечки, чи були це спочатку дві різні святі або одна.

За відмову від поклоніння римським богам, дівчинку, згідно з християнськими джерелами, піддали 13 тортурам, з яких 12-й було розп'яття на косому хресті (тому в католицькій традиції свята Евлалія зазвичай зображується з хрестом), а 13-й — обезголовлення. Як і у випадку зі святою Евлалією Мерідскою, з рота у неї під час тортур нібито вилетів голуб.

У Барселоні є вулиці і статуї на честь святої Евлалії. Свята була спочатку похована в церкві Санта-Марія-дель-Мар. Ця церква пережила період запустіння в VIII—IX століттях, в період арабського завоювання, але потім була відновлена ​​знову. У 1339 саркофаг з мощами святої Евлалії був перенесений в недавно побудований кафедральний собор.