Енергосталь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Державне підприємство «Український науково-технічний центр металургійної промисловості «Енергосталь» (ДП «УкрНТЦ «Енергосталь») — інжиніринговий комплекс в Харкові.

Центр організований у 2001 злиттям харківських металургійних інститутів «Енергосталь», «УкрНДІМет» і «Діпросталь».

Інститути «УкрНДІМет» і «Діпросталь», засновані в 1928 році, інститут «Енергосталь» - в 1967 році.

Центр здійнює проєктування і створення нових, реконструкцію та технічне переоснащення промислових підприємств і виробничих об'єктів гірничо-металургійного комплексу, машинобудування та інших галузей;

За 85-річний період за проєктами Центру побудовано більше 50-ти металургійних, машинобудівних, трубних, вогнетривких підприємств і виробництв, в тому числі всі феросплавні заводи СНД, тисячі промислових об'єктів в СНД та інших країнах.

Вчені, технологи, проєктувальники і конструктори, що працювали тут, створили наукові та інженерні школи в області агломераційного, доменного, феросплавного, сталеплавильного, прокатного виробництв, обробки металопродукції, випарного охолодження металургійних агрегатів, енергозбереження, промислової екології, утилізації відходів.

У Центрі працюють понад 1300 осіб, у тому числі 7 докторів технічних наук, 42 кандидати технічних, фізико-математичних, хімічних і економічних наук.

Структура[ред. | ред. код]

ДП «УкрНТЦ «ЕНЕРГОСТАЛЬ» - має у своєму складі:

  • науково-дослідні інститути «Енергосталь» та «УкрНДІМет»,
  • проєктні інститути «Діпросталь», «Енергосталь»
  • проєктно-конструкторський та технологічний інститут «Металургмаш»,
  • випробувальний центр «УкрНДІМет»,
  • науково-технічний та виробничий комплекс з виготовлення екологічного, енергозберігаючого та іншого технологічного обладнання «Енергосталь».

Ключові люди[ред. | ред. код]

Центр з дня створення в 2001 очолює доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Сталінський Дмитро Віталійович.

Відзнаки[ред. | ред. код]

Орденами Трудового Червоного прапора нагороджені інститути «УкрНДІМет» і «Діпросталь».

Більше 30 науково-технічних робіт Центру відзначені Ленінськими преміями, Державними преміями СРСР, преміями Ради Міністрів СРСР, Державними преміями УРСР, преміями Ленінського комсомолу, Державною премією України.