Еріон синьогрудий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еріон синьогрудий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Підродина: Lesbiinae
Триба: Heliantheini
Рід: Еріон (Eriocnemis)
Вид: Еріон синьогрудий
Eriocnemis mirabilis
Meyer de Schauensee, 1967
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Eriocnemis mirabilis
Віківиди: Eriocnemis mirabilis
ITIS: 555256
МСОП: 22687939
NCBI: 2744927

Еріон синьогрудий[2] (Eriocnemis mirabilis) — вид серпокрильцеподібних птахів родини колібрієвих (Trochilidae)[3]. Ендемік Колумбії.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 8-9 см. У самців верхня частина тіла темно-зелена, блискуча, лоб смаргадово-зелений, за очима білі плямки. Хвіст роздвоєний, зверху темно-бронзово-зелений, знизу золотисто-бронзово-зелений, блискучий. Горло і верхня частина грудей зелені, блискучі, живіт фіолетовий, блискучий, поцяткований червонуватими плямами. Гузка і нижні покривні пера хвоста рубіново-червоні і бронзові, блискучі. Лапи покриті білим пуховим пір'ям. Дзьоб прямий, чорнуватий. У самиць верхня частина тіла і боки темно-зелена, середина горла і груди білі, поцятковані зеленими плямами. Решта нижньої частини тіла червонувато-бронзова, поцяткована білими плямками. Хвіст бронзово-зелений з синювато-чорними краями, гузка поцяткована білими плямками.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Синьогруді еріони відомі лише з чотирьох невеликих районів в горах Західного хребта Колумбійських Анд в департаменті Каука на південному заході країни: на схилах гори Серро-Чаргуаяко, в Національному парку Мунчіке[en], в горах Серранія-дель-Пінче[en] і в районі Ель-Планчон. Загалом площа ареалу синьогрудих еріонів становить приблизно 14 км². Ці птахи живуть у незайманих хмарних лісів, іноді на узліссях і галявинах. Зустрічаються на висоті від 2220 до 2600 м над рівнем моря. Типовими рослинами, поширеними в їх середовищі проживання є Billia colombiana, Clusia, Persea, Hyeronima colombiana, Quercus humboldtii і Weinmannia pubescens. Синьогруді еріони живляться нектаром квітучих рослин, зокрема Tillandsia delicatula, Clusia, Anthopterus oliganthus, Cavendishia bracteata, Psammisia columbiensis, Besleria quadrangulata, Elleanthus aurantiacus, і Palicourea killipii. Вони шукають їжу на висоті від 2 до 4 м над землею. В кладці 2 білих яйця. Інкубаційний період триває 14-15 днів.

Збереження[ред. | ред. код]

МСОП класифікує цей вид як такий, що перебуває на межі зникнення. За оцінками дослідників, популяція синьогрудих еріонів становить від 375 до 1500 птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Eriocnemis mirabilis: інформація на сайті МСОП (версія 2022.1) (англ.) 25 жовтня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David (ред.). Hummingbirds. World Bird List Version 12.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 25 жовтня 2022.