Замок Таґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Замок Таґа
多賀城
Taga-jo.jpg
Руїни замку 9 століття.
Адреса м. Таґадзьо, префектура Міяґі
Використовувався   8 — 11 століття
Сучасний стан руїни

Замок Таґа (яп. 多賀城, たがじょう, таґа-дзьо або таґа-но-кі) — фортеця-городище 811 століть в Японії, створена як передовий фортпост у провінції Муцу, на півночі острова Хонсю, для пацифікації місцевих племен еміші.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Руїни замку Таґа розташовані на території міста Таґадзьо префектури Міяґі.

Його було засновано 724 року японським полководцем Оно но Адзумабіто. В замку знаходилась адміністрація провінції Муцу, військова залога, штаб пацифікації, буддистські монастирі і синтоїстські святилища, арсенал, а також комори для продовольства. Територія укріплення була обнесена частоколом.

У 780 році емішійський вождь Корехарі но Адзамаро спалив Таґу, але невдовзі її відбудували.

У 802 році, у зв'язку з успішним просуванням японських військ на північ острова Хонсю, сьоґун Саканоуе но Тамурамаро переніс пацифікаційний штаб провінції Муцу до замку Ісава, на території сучасного міста Осю префектури Івате. Через це замок Таґа перестав виконувати роль центрального війського осередку Північної Японії.

У 869 році провінція муцу постраждала від великого землетрусу. Замок Таґа виявися наполовину зруйнованим. Його реконструкція тривала до середини 10 століття, але завершена не була. Частвоково відбудовані будівлі замку згоріли у пожежі 1097 року.

Джерела та література[ред.ред. код]

  • 『新編 日本史辞典』 (Нове видання. Словник історії Японії) 京大日本史辞典編纂会、東京創元社、1994. — P.624.

Посилання[ред.ред. код]