За єдність, згоду і відродження

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«За є́дність, зго́ду і відро́дження» (рос. За единство, согласие и возрождение, скор. ЗЕВС) — політична спілка, на чолі з головою («губернатором») донецької ОДА. Спілка, що об'єднує більше 120 обласних громадських організацій та політичних партій і нараховує більше 100 тис. осіб[1]. Підтримувала і висловлювалася на підтримку президенського [Кучма] курсу (1999, 2001).

27 лютого 2001 в Донецьку пройшла звітно-виборна конференція Спілки «За єдність, злагоду і відродження», котра

Учасники конференції прийняли і направили Президенту України звернення про недопущення ним виборів за партійними списками і про негайне втіленні в життя результатів всенародного референдуму. У своєму виступі заступник голови Спілки, народний депутат України Володимир Рибак підкреслив, що «у нас сьогодні немає іншого виходу, окрім як об'єднатися навколо Президента — гаранта Конституції».

Історія[ред. | ред. код]

Вибори. 2. тур
  • Утворена 1999[2], як сказано на politdengi, «напередодні президентських виборів у Донецькій області». Analytic-info з посиланням на segodnya.ua зазначає[3]:
« Губернатор Донецької області Віктор Янукович організовує об'єднання «ЗЕВС» (За єдінство, возрожденіє і согласіє) на підтримку кандидатури Леоніда Кучми на виборах президента. І Леонід Данилович набирає в області у другому турі 53%, хоча в першому турі тут переміг лідер комуністів Петро Симоненко. »

І далі за текстом:

« Голова Державної податкової адміністрації Микола Азаров розглядається як один з кандидатів на місце прем'єра. Але вибір тоді падає, звісно, на Віктора Ющенка. »
  • Голова — Янукович, заступник  — Гайдук[2]

Таким чином, «ЗЕВС» сприяв входженню у владний режим команди «старих донецьких»[4], а в подальшому — від 2006 до 2014 — узурпації влади за російським зразком (ЄР).

Програма[ред. | ред. код]

У новій Програмі, 27 лютого 2001 виділена головна мета Союзу — «залучення об'єднань громадян, жителів області в творчу діяльність, компетентне і вміле відстоювання власних інтересів». Як зазначено у програмі, Спілка покликана об'єднати всі конструктивні сили Донецького краю, щоб відродити і реформувати регіон. Нова програма може бути втілена в життя тільки за умови збереження політичної стабільності — це один з основних тез прийнятого нового документа.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. реліз Уніан
  2. а б Гайдук Виталий Анатольевич politdengi
  3. 20 років життя. Україна. 1999 рік. Архів оригіналу за 19 травень 2014. Процитовано 19 травень 2014. 
  4. професійний термін на окреслення Януковича, Рибака, Азарова та іже з ними
  5. Передвиборна програма ЗУБР, ЦВК. Архів оригіналу за 17 червень 2007. Процитовано 17 червень 2007. 

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]