Зірка (відомість)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зі́рка або Селебріті (англ. star, англ. сelebrity, фр. étoile) — це добре відома людина, що має шанувальників (фанів), як, наприклад, кінозірка. Найбільш часто зірками є представники сфери шоу-бізнесу, розважальної індустрії, а також моделі, спортсмени тощо.

Крім шанувальників, такі люди часто мають більшу кількість ворогів або заздрісників, що змушує їх вдаватися до послуг охоронців.

Іноді в західному театрі (переважно на естраді), а також у російському театрі кінця XIX ст. — початку XX ст. для позначення таких знаменитостей використовують французьке слово етуаль (фр. étoile — модна актриса, яка виступає в легких жанрах: фарсі, легкій комедії, опереті, з естради тощо).[1] Воно має більш значиме охоплення понять «знаменитості» або «люди». Також воно вказує на те, що «зірки» «сяють» сильніше, ніж звичайні люди.

Від слова зірка походять кілька висловів: поп-зірка, запрошена зірка, рок-зірка. Може застосовуватися термін «селебріті» (англ. celebrity — «відома особистість»).

Деякі телепередачі також використовують цей термін:«Зоряна Академія» у Франції, або «Зоряна Академія» у Квебеці, шоу Стань зіркою в Росії, французьке «У пошуках нових зірок» або українське Народна зірка.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Тлумачний словник Ушакова. Словник Єфремової