Естрада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Естра́да — різновид сценічного мистецтва, як окремий жанр так і синтез жанрів: спів, танець, оригінальний виступ, клоунада, циркове мистецтво, ілюзії.

Співтовариство[ред.ред. код]

Артистів, що виступають в естрадному жанрі, називають артистами естради, естрадними артистами. Здебільшого естрадні артисти асоціюються із зірками естради.

Українська естрада в наш час[Коли?] є компанією творчих осіб, що представляють як естрадний жанр, так і інші жанри сценічного мистецтва.

В ряду естрадних виконавців і зірок естради прийнята алегорична класифікація що додає титул до імені естрадного виконавця. Наприклад «примадонна української естради», «король гламуру», «патріарх естради».

Зв'язки[ред.ред. код]

Як вид культурно-економічної діяльності естрада є складеним поняттям шоу-бізнесу. Проте в деяких випадках такі асоціації недопустимі.

Класифікація[ред.ред. код]

В основному естраду класифікують за географією поширення, наприклад українська естрада, російська естрада, радянська естрада, французька естрада тощо.

Також поширена класифікація за жанром або іншими характеристиками, наприклад андрогінна естрада, танцювальна естрада.

Формування[ред.ред. код]

Естрада як жанр формується завдяки співтовариству зацікавлених осіб. У Радянському Союзі такі формування підтримувало держава, за допомогою фінансування студій естрадної майстерності, дитячо-юнацьких естрадних гуртків.