Кар'єрний навантажувач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фронтальний навантажувач
Навантажувач.JPG

Кар'єрний навантажувач (рос. карьерный погрузчик, англ. open-pit loader, нім. Tagebaulader m);— самохідна мобільна і маневрена навантажувально-транспортна машина циклічної дії, призначена для захоплення, навантаження і транспортування різних матеріалів, а також для виконання кар'єрних і землерийних робіт, обладнана навісним робочим органом — ковшем [1], який шарнірно закріплений на кінці стріли.

Класифікація[ред. | ред. код]

За способом розвантаження ковша кар'єрні навантажувачі поділяють на фронтальні, з боковим розвантаженням і з розвантаженням ковша назад, через себе.

Характеристики та області застосування[ред. | ред. код]

Фронтальний навантажувач сіна, соломи

Використовується для навантажування і транспортування на відстань до 1 км напівскельних та скельних гірських порід або для виймання м’яких гірських порід та їх транспортування.

Із вилами (для захвату колод)

Осн. вузли конструкції: двигун, шасі, навантажувальне обладнання. Поворот робочого органу щодо стріли здійснюється за допомогою гідроциліндрів повороту, тяг і коромисел.

Окрім фронтального ковша для ряду моделей передбачено змінне обладнання (вила, кранові гаки, ковші різної місткості, двощелепні ковші, вилки для одиночних вантажів, захвати для колод, снігоочисники, та ін.)

Найпоширеніші Н.к. вантажопідйомністю 15-30 т і ємністю ковша 8-20 м3.

Фірмою “Clark” створений Н.к. вантажопідйомністю 32,7 т і потужністю 1030 кВт.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Широко застосовується в якості навантажувача палетованої продукції, коли ківш заміняється на вила із змінною шириною відстані мід лапами