Квіти календули

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Квіти календули
рос. Цветы календулы
Жанрдрама
РежисерСергій Снєжкін
ПродюсерОлександр Голутва
Віктор Сергієв
СценаристМихайло Коновальчук
Сергій Снєжкін
У головних
ролях
Ера Зіганшина
Марина Солопченко
Ксенія Раппопорт
Юлія Шарикова
Любов Малиновська
Сергій Дрейден
Микола Лавров
Олександр Тютрюмов
Іван Краско
Мустафа Абдінов
ОператорУстинов Олександр
Мелкумян Артем Богданович
КомпозиторОлександр Кнайфель
КінокомпаніяЛенфільм
Тривалість100 хвилин
Моваросійська
КраїнаРосія Росія
Рік1998
IMDbID 0198041

«Квіти календули» (рос. «Цветы календулы») — російський художній фільм, поставлений Сергієм Снєжкіним за оригінальним сценарієм, написаним ним спільно з Михайлом Ковальчуком («День ангела», «Духів день», «Час печалі ще не прийшов»). Прем'єра фільму відбулася на телеканалі «Росія» 17 лютого 2000 року. У кінопрокат не виходив, видавався обмеженим тиражем на відеокасетах.

Зміст

[ред. | ред. код]

Настали нові часи і родина відомого письменника після його смерті вимушена продати будинок новим господарям життя. Між домочадцями напружені стосунки через незліченні образи один на одного. Покупці виявляються мимоволі втягнутими у місцевий вир подій.

Цікаві факти

[ред. | ред. код]

Вигаданий класичний номенклатурний радянський поет Георгій Платонович Протасов — збірний персонаж, у фільмі ж звучать цитати з реальних творів радянських поетів. Зокрема використані пісні Марка Фрадкіна та Оскара Фельцмана на вірші Євгенія Долматовського «Вінок Дунаю» та «За фабричною заставою» («Інсталяція та перфоманс за мотивами пісенної творчості Георгія Платоновича Протасова»), а також уривок з поеми Миколи Тихонова «Самі».

Премії та призи

[ред. | ред. код]
  • Гран-прі та приз за найкращу акторську роботу (ансамбль акторів: Ера Зіганшина, Марина Солопченко, Ксенія Раппопорт, Юлія Шарикова, Герман Орлов, Сергій Донцов, Микола Лавров, Олександр Тютрюмов, Любов Малиновська) на Фестивалі російського кіно «Вікно в Європу» (Виборг, 1998 рік).
  • Приз Кіноакадемії «Ніка-98» в категоріях: «Найкраща робота художника» і «Найкраща робота художника по костюмах».

Посилання

[ред. | ред. код]