Клінічне містечко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Клінічне містечко
Загальна інформація
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Адмінодиниця Київ
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проекті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)


Клінічне містечко — місцевість, що розташована в Солом'янському районі міста Києва. Простягається вздовж вулиці Миколи Амосова. Прилягає до місцевостей Байкова гора, Олександрівська слобідка та Протасів яр.

Історія[ред. | ред. код]

Місцевість почала освоюватися з кінця 19 ст., коли біля Протасового яру було збудовано комплекс Бактеріологічного інституту (1896; архітектор К.Іванов, комплекс історичних споруд зберігся). Найактивніше забудоване у 1910-і роки для клінік Київського університету, тоді ж було влаштовано міську туберкульозну лікарню, на базі якої в 1922 році створено Інститут туберкульозу та грудної хірургії (нині Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Яновського; будівля споруджена у 1912-1914 роках для хірургічної клініки університету). У 1983 до комплексу додався Інститут серцево-судинної хірургії. Клінічне містечко дало назву вулиці Клінічній, що є продовженням вулиці Миколи Амосова.

Видатні особистості[ред. | ред. код]

У хірургічній клініці неодноразово бував на заняттях тодішній студент-медик Михайло Булгаков. Перед будівлею Інституту фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Яновського встановлено пам'ятник видатному лікарю Ф. Г. Яновському. В Інституті серцево-судинної хірургії багато десятиліть працював всесвітньо відомий вчений Микола Амосов. Нині інститут та вулиця, на якій він розташований, носять ім'я вченого.

Джерела[ред. | ред. код]