Книжка року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Книжка року — рейтинг книжок який проводить Центр рейтингових досліджень «Еліт-Профі» як благодійну акцію для просування українського книговидання.

Історія[ред. | ред. код]

На початку 2000-го, Центр рейтингових досліджень «Еліт-Профі» зробив перше експертне опитування «Книжка року 99». З тих пір конкурс проводиться щороку. Результати книжкового рейтингу висвітлювалися у пресі, найбільше у культурологічних часописах «Сучасність», «Критика», «Київ», «Радуга», «Слово і Час», «Четвер», «Українська культура», та в ілюстрованих виданнях «Гранд», «ПіК» та ін.

Опитувальні експертні листки містили перелік видань, розподілених у 14 номінаціях, які відповідали основним секторам книжкового ринку. Усього в рейтингу взяли участь 235 найкращих книжок, виданих в Україні 1999-го року.

6 березня 2009 відбулася урочиста церемонія вшанування лауреатів ювілейного Х Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2008». В процесі визначення переможців загалом 87 експертів оглянули понад 2 тисячі книжок. До остаточних Коротких списків увійшли книжки 64 видавництв із 9 міст України.

10 лютого 2010 відбулася урочиста церемонія вшанування лауреатів XI Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2009».

Ключові особи[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]