Козацький край

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Козацький край.jpg

«Козацький край» — міжрегіональна газета для України, Подоння, Північного Кавказу (включно Кубань). Заснована у 1993 р. у м. Донецьк. Виходила у 1993—1996 рр. Обсяг — 8-4 сторінок формату А3. Разовий наклад 3-2 тисячі. Частота видання — 1 раз на місяць.

Історія[ред.ред. код]

Проект газети опрацьований у Донецькому обласному Товаристві української мови (ДТУМ) у 1993 р. і реалізований як додаток до газети “Східний часопис”. Ідея проекту, яка належала проф. В.С.Білецькому – створення єдиної газети для тих регіонів України, Кубані, Подоння і Північного Кавказу, у яких до сьогодні ще сильні традиції козацтва. Статті друкувалися мовою, якою писали автори (українською, російською, кубанською “козацькою говіркою” – “балачкою”). Газета мала не політичне, а радше культурологічне, просвітницьке обличчя. Розповсюдження здійснювалося через мережу громадських розповсюджувачів у зазначених регіонах та з підпискою газети “Східний часопис”.

  • Підтримка проекту. Проект на урядовому рівні підтримав Міністр у справах національностей і міграцій Олександр Ємець.
  • Оцінка проекту журналістами. Відомий донецький журналіст Володимир Ільїн розцінив газету “Козацький край” як
“ідеологічний прорив України у Росію, у свідомість людини на Сході України, на Кубані, де вона сама для себе була і є значною мірою “терра інкогніта””.

Резонансні проекти-аналоги[ред.ред. код]

У 1999 р. громадський науково-освітній центр “Можливість” (Донецьк) на деякий час відродив газету “Козацький край”, але вона вже вміщувала матеріали переважно про донецьке козацтво, зокрема козацьку організацію “Кальміуська паланка”.

З 2004 р. у Донецьку регулярно (один раз на місяць) видається аналог “Козацького краю” – газета українського реєстрового козацтва “Україна козацька” (редактор Світлана Чорна), яка висвітлює як сьогоденну, так і історичну козацьку тематику, і є, по суті, культурологічним, історико-освітнім і громадським виданням.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]