Комуна (Франція)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кому́на (фр. commune) — найнижча адміністративно-територіальна одиниця Франції (за винятком таких комун, як Париж, Марсель і Ліон).

У низці інших країн французькій комуні відповідають муніципалітети, приходи і т.і. У Франції термін «муніципалітет» може вживатися як синонім терміну «комуна». Комуни можуть значно відрізнятися одна від одної за чисельністю населення. До комун належать як багатомільйонний Париж, так і село з десятьма жителями.

До Великої французької революції поділу на комуни не було, роль комун частково виконували церковні приходи, число яких становило близько 60 000. На початок 2010 р. у Франції налічувалося 36 682 комуни, зокрема 36 570 — в метрополії і 112 — в заморських територіях. Середня площа комуни в метрополії становить 14,88 км², середнє медіанне значення — 10,73 км². Середнє медіанне населення комуни — 380 чоловік.

Кожна комуна має мера і муніципальну раду. Повноваження цих суб'єктів не залежать від чисельності населення комуни. У Парижі, Марселі і Ліоні комуни підрозділяються на муніципальні округи.

Франція Це незавершена стаття з географії Франції.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.