Портал:Франція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ласкаво просимо до порталу Франція!
Bienvenue sur le portail de la France!
Редагувати Ласкаво просимо до порталу
ФРАНЦІЯ
Фізична мапа Франції

Франція, офіційна назва Францу́зька Респу́бліка (фр. Le France, République Française) — держава на заході Європи, республіка, що межує на північному сході з Бельгією і Німеччиною, на сході з Німеччиною, Швейцарією й Італією, південному-заході з Іспанією й Андоррою, на півдні омивається Середземним морем, на заході — Атлантичним океаном.

Площа (разом з Корсикою) — 543 965 км². Столиця і найбільше місто — Париж. Окрім метрополії, Франції належать численні заморські території — Гваделупа, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Французька Гвіана, Мартиніка, Майотта, Реюньйон, Сен-П'єр і Мікелон, Південні й Антарктичні території, Нова Каледонія, Французька Полінезія, Волліс і Футуна.

Протягом останніх п'ятисот років Франція була одною з провідних країн світу з сильними культурними, економічними, військовими та політичними впливами на Європу та увесь світ. Протягом 17-18 століть Франція колонізувала великі території у Північній Америці та Південно-Східній Азії, протягом двох наступних століть стала другою найбільшою імперією у світі, завоювавши значні частини Північної, Західної та Центальної Африки, Південно-Східної Азії, а також багато Карибських і Тихоокеанських островів.

Редагувати Вибрана стаття


[[Image:‎|center|200px]]
Емблема ігор 1968 року

Зимо́ві Олімпі́йські і́гри 1968 або X Зи́мові Олімпі́йські і́гри — міжнародне спортивне змагання із зимових видів спорту, яке проходило під егідою Міжнародного олімпійського комітету у місті Гренобль (Франція) з 6 по 18 лютого 1968 року.

У цих іграх взяли участь 1158 спортсменів із 37 країн, із них чоловіків — 947, жінок — 211. Було розіграно 35 комплектів нагород у 6 видах спорту. В них вперше взяли участь представники Марокко, а спортсмени НДР і ФРН, які складали у 19561964 роках Об'єднану німецьку команду, виступали самостійними командами.

Найбільше медалей завоювали спортсмени Норвегії, які успішно виступили в змаганнях ковзанярів та лижників (гонки і стрибки з трампліна). Команда СРСР завоювала на одну (золоту) медаль менше. Краще за інших виступили італійські бобслеїсти, радянські біатлоністи і хокеїсти, шведські лижниці, французькі гірськолижники (і чоловіки, і жінки), саночники з НДР, американські фігуристи.

Офіційно X зимові Олімпійські ігри відкрив президент Франції Шарль де Голль.

Переглянути всі Далі...
Редагувати Вибрана біографія


Brigitte Bardot.jpg
Бріжіт Бардо в 1968 році

Бріжі́т Анн-Марі́ Бардо́ (фр. Brigitte Anne-Marie Bardot, скорочено: В.В. (Бебе́[1]); *28 вересня 1934, Париж, Франція) — французька кіноактриса, фотомодель, співачка, секс-символ 1950-60-х років. Із початку 1970-х — активістка руху за права тварин, засновниця й голова фонду захисту тварин Fondation Brigitte Bardot.

У юності Бардо займалася балетом. Розпочавши кінокар'єру в 1952 році, вона здобула статус секс-символу та всесвітню популярність завдяки кінофільму «І Бог створив жінку» (1956). Протягом 21-річної кар'єри у шоу-бізнесі знялася в 48 фільмах, виступила в численних музичних програмах і записала 80 пісень; номінувалася на премію Британської Кіноакадемії за роль у фільмі «Віва Марія!». Екранному образу Бардо властиві сексуальність у сполученні з безпосередністю й простодушністю. Як акторка найбільшого успіху досягла в жанрі романтичної комедії, але найвизначнішими фільмами за її участю критики вважають драми «І Бог створив жінку», «Істина» і «Зневага».

У 1970 році Бардо першою була обрана моделлю для погруддя Маріанни, офіційного символу Франції. Завершивши кінокар'єру в 1973 році, вона присвятила своє життя боротьбі за права тварин. У 1990-х почала виступати із критикою іммігрантів і мусульман Франції і, як наслідок, була 5 разів засуджена за «збурювання ненависті на расистському ґрунті».

Переглянути всі Далі...
Le pont du Gard.jpg

Давньоримський акведук Пон-дю-Гар поблизу Ремулена

Редагувати Нові статті


Редагувати Новини
Wikinews-logo.svg Докладніше на Вікіновинах
Редагувати Річниці січень
Редагувати Чи Ви знаєте, що...
Pierre-Auguste Renoir 096.jpg
"Портрет Жанни Самарі"
(фр. La Rêverie)

П'єр-Оґюст Ренуар (1841—1919)
Редагувати Категорії
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Францію.

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.Запити на статтіНезавершені статтіЧервоні посиланняВікіпедія:Проєкт:Тематичний тиждень/Тиждень Франції 2022

Редагувати Братні портали
Редагувати Французькі проєкти Вікімедії
Редагувати Інші розділи Вікімедії

Портали Євросоюзу

П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П:
AT BE BG CY CZ DE DK ES EE FI FR GR HR HU IE IT LT LU LV MT NL PL PT RO SE SK SI
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти