Комунікабельність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Посмішка, що виражає доброзичливіть, є одним з атрибутів комунікабельної успішної людини.

Комунікабельність (від лат. cjmmunicabilis — з'єдную, повідомляю) — здатність людини до спілкування, до встановлення соціальних зв'язків, контактів, до плідної взаємодії з іншими людьми.

У психології спілкування — вміння налагоджувати контакти, здатність до конструктивного спілкуванню з іншими людьми. Комунікабельність є однією з визначальних навичок успішної соціальної взаємодії, що зачіпає як професійні, так і особистісні стосунки. Комунікабельність є однією з найважливіших особистісних якостей в професіях, які передбачають активне спілкування з іншими людьми, такими як, наприклад, менеджер з продажу, менеджер зі зв'язків з громадськістю, менеджер з персоналу. Одна з рис успішної взаємодії — це неупередженість у відношенні до чужих поглядів. Згідно Тесвальду і Пуну (Tjosvold і Poon), неупередженість це психологічна концепція, згідно з якою люди розглядають погляди і знання інших людей, «при цьому розуміючи, що інші повинні бути вільні у вираженні їхніх поглядів, і що значення знань інших людей має бути визнано».[1] Неупередженість може приймати різні форми.[2] Існують аргументи, згідно з якими, вчителі в школах повинні більше акцентувати увагу на неупередженому ставленні до науки, ніж на одному тільки релятивізмі, тому що релятивізм — не єдиний підхід, прийнятий у науковому співтоваристві.[3] Неупередженість, зазвичай, вважається важливим особистим атрибутом для ефективної участі людини в топ-менеджменті та інших робочих групах.[4]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Rebecca Mitchell and Stephen Nicholas (2006). Knowledge Creation in Groups: The Value of Cognitive Diversity, Transactive Memory and Open-mindedness Norms. Electronic Journal of Knowledge Management (University of Sydney, Australia). 
  2. Haiman, Franklyn S. A revised scale for the measurement of open‐mindedness 31 (2). с. 97–102.  Текст «date-2 June 2009» проігноровано (довідка)
  3. Patricia Harding, William Hare (March 2000). Portraying Science Accurately in Classrooms: Emphasizing Open-Mindedness Rather Than Relativism. Journal of Research in Science Teaching 37 (3): 225–236. doi:10.1002/(SICI)1098-2736(200003)37:3<225::AID-TEA1>3.0.CO;2-G. 
  4. Hambrick, Donald C. (1987). The Top Management Team: Key to Strategic Success. California Management Review (Strategy Research Center, Graduate School of Business, Columbia University) 30 (1): 88–108. 

Посилання[ред.ред. код]