Концепт-кар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Концепт-кар Citroën Revolte на IAA 2009

Концепт-кар (англ. concept - ідея, car - автомобіль) — проектний автомобіль, прототип, макет, призначений для публічної демонстрації намірів конкретної компанії в галузі автопроектування та автобудування.

Концепт-кари являють собою ескізні проекти ближнього майбутнього або фантазії на тему автомобілів дальнього майбутнього та створюються для відпрацювання дизайнерських і технічних рішень. Крім того, концепт-кари сприяють створенню і підтримці образу тієї або іншої марки, слугують для зондування громадської думки або готують його до радикальних змін у дизайні або технічної складової, встановлюють свого роду орієнтир для стимулювання майбутніх досліджень та розробок.

Найпримітніше в цьому те, що концепт-кар як правило не має дверей[джерело?], точніше має, але їх неможливо відкрити[джерело?]. Також є лише видима частина інтер'єру, невидима частина відповідно відсутня[джерело?].

Іноді навпаки — від демонстрації концепт-кару і до початку виготовлення на його базі нової серійної моделі, може пройти всього декілька місяців.

Посилання[ред. | ред. код]