Королівство Литви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Королівство Литви
1251 – 1263 Велике князівство Литовське Arms of Gediminaičiai dynasty Lithuania.svg

Герб of Королівство Литви

Герб

Столиця Новогрудок
Мови Старобілоруська
Релігії Православ'я
Католицизм
Форма правління монархія
князі
 - 12531263 Міндовґ
Історія
 - Засновано 1251
 - Ліквідовано 1263
Попередник
Наступник
Vilnius district COA.gif Литовське князівство
Blank.png Чорна Русь
Велике князівство Литовське Arms of Gediminaičiai dynasty Lithuania.svg

Королівство Литовське (лит. Lietuvos Karalystė) — литовська монархія, що існувала у Східній Європі з 1251 до приблизно 1263.

Статус королівства було надано Литовському князівству Папою Римським Інокентій IV, коли держава проголосила, що входить під юрисдикцію Єпископа Риму відповідно до угоди від 17 липня 1251. Двома роками пізніше, правитель Литви Міндовґ був коронований як король Литви.

1259 року монгольська орда під керівництвом хана Бурундая вторглася у південні кордони королівства, захопила та зруйнувала ряд міст і фортець й розбила литовську армію. Після вбивства (внаслідок змови литовських князів) Міндовґа, разом з двома синами, 1263 року країна відмовилась від союзу з Римом, а її статус королівства було втрачено.

Була також спроба Вітовта Великого отримати королівську корону. Він був проголошений королем "Литовського королівства" імператором Священної Римської імперії Сигизмундом 1430 року. Але освячена корона, що її був послав Сигизмунд до Вітовта була перехоплена польською шляхтою. Незабаром Вітовт помер, так і не будучи коронованим як король.

Булла Папи Римського від 1251 року.