Кременчуцька міська художня галерея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кременчуцька міська художня галерея Pictogram infobox palace.png
Оновлена галерея.jpg
координати
Тип художня галерея і художній музей[d]
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна
Адреса Полтавська обл., Кременчук, вул. Коцюбинського, 4
Засновано 1998
Відкрито 1998 р.
Режим роботи

зимовий період з 10.00 до 16.00, в суботу та неділю з 10.00 до 16.30

в літній період з 11.00 до 18.00, в суботу та неділю з 11.00 до 18.30

вихідні понеділок, вівторок.
Директор Бойко Оксана Олександрівна
Кременчуцька міська художня галерея. Карта розташування: Україна
Кременчуцька міська художня галерея
Кременчуцька міська художня галерея (Україна)

Кременчуцька міська художня галерея — комунальний заклад культури міста Кременчука, призначення для висвітлення творчості вітчизняних та міських митців.

Дані[ред. | ред. код]

Опис[ред. | ред. код]

Художня галерея заснована в 1998 році й знаходиться в мальовничому центрі міста Кременчука поруч з парком Придніпровським на березі Дніпра. В закладі діє два зали з прекрасним освітленням, сучасним ремонтом. Зазвичай у галереї проходять персональні та спільні виставки кременчуцьких, обласних художників[2][3][4][5][6], а також міжнародні виставки живопису, графіки, декоративно-вжиткового мистецтва, скульптури, художньої фотографії. Експозиції змінюються щомісяця. Художня галерея - справжній центр культурного життя Кременчука, тут проходять екскурсії, майстер-класи, методичні об'єднання, конференції, музичні концерти, літературні презентації поетичні вечори, конкурси фотографії та дитячих малюнків, виїзні виставки тощо.

Вхід безкоштовний.

Галерея входить до переліку державних музеїв, в яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю та належать до державної частини Музейного фонду України[7]. Кременчуцька міська художня галерея веде наукову й мистецтвознавчу діяльність, у співпраці з всеукраїнським журналом "Образ М" та місцевою пресою в світ вийшла серія статей про мистецьке життя міста, нематеріальну духовну спадщину Кременчуччини. В 2020 році проєкт «Легенди Кременчука» закладу культури КМХГ став лауреатом обласного конкурсу-огляду елементів нематеріальної культурної спадщини «Народні джерела Полтавщини».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]