Кріоніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Кріо́ніка (від грец. κρύος — холод, мороз) — навколомедичний рух, що пропонує збереження тіла людини, ембріонів або тварин при низьких температурах (як правило при температурі кипіння рідкого азоту −196°С) до або після настання біологічної смерті. За думкою вчених, попереднє насичення тіла пацієнта (або тільки його мозку/голови — у випадку нейрозбереження) кріопротектором і швидке його охолодження з наступним його збереженням при низьких температурах є достатніми умовами, що відкривають можливість для технологій майбутнього до повного відновлення особистості пацієнта і радикальної реконструкції його тіла. Небезпідставні надії кріоністів на майбутні технології поширюються не тільки на можливість реанімації кріонічних пацієнтів, але й повернення їм молодості, можливості народжувати, що поріднює кріоніку з філософською течією трансгуманізмом.На даний момент в світі існує відкритий лист в підтримку кріоніки, який підписали 68 науковців.[1]

Наукове співтовариство сприймає кріоніку зі скептицизмом через шкоду, яку холод завдає клітинам, незважаючи на кріопротектори. У 2018 році був розроблений новий процес, вітрифікація, але йому бракувало збереження порогу збудливості синапсів. У 2023 році терміновість полягає в тому, щоб спрямувати дослідження на збереження порогу збудливості синапсів під час вітрифікації.[2][3][4][5][6][7][8][9][2][10]

Історія

[ред. | ред. код]

Заморожування людей вперше було науково запропоновано професором з Мічигану Робертом Еттінгером, коли він написав «Перспективи безсмертя» 1962 року. За три роки після книги Еттінгера відбувся перший експеримент із заморожування людини, який, однак, вийшов невдалим.1967-го року «Каліфорнійська спільнота кріології» (КСК) заморозила другу людину, якою став Джеймс Бедфорд. За заповітом Бедфорда, 100 тисяч доларів США пішло на подальший розвиток в області кріоніки. Однак до 1973 року зберігання та перевезення першого пацієнта обійшлось вже в 2,5 рази більше цієї суми. Він є першою та найстарішою людиною з 1967-го, тіло якої було кріоконсервовано, а потім заморожено.

Кріоніка в кіномистецтві

[ред. | ред. код]

Фільми

[ред. | ред. код]
 • «Заморожений» (1969) — кінокомедія, після корабельної аварії біля берегів Гренландії один з членів екіпажу був залитий гліцерином та миттєво замерз.
 • «Сплячий» (1973) — кінокомедія, Майлз Монро, людина, що складається з самих недоліків, ліг у лікарню на просту операцію, а прокинувся 200 років потому.
 • «Крижана людина» (1984) — у фільмі розповідається про знайденого вмерзлого в лід печерного неандертальця, і як вченим вдається повернути його до життя.
 • «Льодовий» (1985) — фільм жахів про керівника корпорації, якого після смерті заморожують у кріогенній камері та оживляють через десять років. Процедура проходить успішно, проте він повертається до життя без душі.
 • «Вічно молодий» (1992) — фільм, головний герой Деніел, дівчина якого впала в кому, погоджується на експеримент, в якому він буде заморожений на один рік, але прокидається він через 50 років.
 • «Заморожений каліфорнієць» (1992) — кінокомедія про двох підлітків, які знаходять і розморожують замерзлу печерну людину, якій доведеться пристосовуватися до суспільства 20-го століття.
 • «Руйнівник» (1993) — сержант Джон Спартан якому вдається схопити злочинця, але спрацьовує вибухівка, яка вбиває заручників. Обої засуджують до замороження в кріов'язниці, де вони перебуватимуть 70 років.
 • «Остін Паверс: Міжнародна людина-загадка» (1997) — кінокомедія, суперагент заморозив себе на космічному кораблі до того часу, коли його послуги знадобляться в майбутньому.
 • «Бетмен і Робін» (1997) — супергеройський фільм, в якому лиходій Містер Фріз заморозив свою смертельно хвору дружину, сподіваючись знайти спосіб вилікувати її.

Мультсеріали

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Resources | Cryonics Institute. www.cryonics.org. Процитовано 21 липня 2022.
 2. а б Saracco, Roberto. Jumping into the void: Vitrifixation. IEEE Future Directions.
 3. Large Mammal Brain Preservation Prize Won Using a Method of Vitrifixation. Fight Aging!. 14 бер. 2018 р.
 4. Your brain could be backed up, for a deadly price. www.medicalnewstoday.com. 16 бер. 2018 р.
 5. Scott, Nicole (20 бер. 2018 р.). Würdet ihr euer Gehirn in der Cloud speichern lassen?.
 6. IHR GEHIRN KöNNTE ZU EINEM TöDLICHEN PREIS GESICHERT WERDEN - MEDIZINISCHE INNOVATION - 2023. de.1in4mentalhealth.com.
 7. Ghesquier, Emmanuel (18 бер. 2018 р.). Une start-up promet de télécharger votre cerveau dans le cloud aprés votre mort. Begeek.fr.
 8. Une start-up américaine promet l’immortalité numérique - Le Temps. 28 бер. 2018 р. — через www.letemps.ch.
 9. Une start-up américaine veut sauvegarder notre cerveau. France Inter. 20 бер. 2018 р.
 10. rédaction, La (17 бер. 2018 р.). Cette start-up promet de télécharger votre cerveau dans le cloud... après vous avoir ôté la vie. 01net.com.

Посилання

[ред. | ред. код]