Кішка на розпеченому даху (фільм, 1958)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кішка на розпеченому даху
англ. Cat on a Hot Tin Roof
Жанркінодрама
РежисерРічард Брукс
ПродюсерЛоуренс Вайнгартен
СценаристРічард Брукс і James Poed
На основіКішка на розпеченому даху
У головних
ролях
Елізабет Тейлор[1][2][…], Пол Ньюман[1][2][3], Берл Айвз[1][2][3], Джек Карсон[3], Джудіт Андерсон[3], Madeleine Sherwoodd[3], Vaughn Taylord[3] і Larry Gatesd[3]
ОператорВільям Г. Деніелс
КомпозиторCharles Wolcottd
ХудожникWilliam A. Horningd
КінокомпаніяMetro-Goldwyn-Mayer і KCETd
Дистриб'юторMetro-Goldwyn-Mayer і Netflix
Тривалість104 хв.
Моваанглійська
КраїнаСША США
Рік1958
Кошторис2 300 000 $
Касові збори17 570 324 $[4]
IMDbID 0051459
CMNS: Кішка на розпеченому даху у Вікісховищі

«Кішка на розпеченому даху» (англ. Cat on a Hot Tin Roof) — американський фільм Річарда Брукса, відзнятий у 1958 році, екранізація однойменної п'єси лауреата Пулітцерівської премії Теннессі Вільямса.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Головний герой фільму Брік Полліт, у минулому відомий гравець американського футболу, змушений покинути спорт через безглузду травму — і безпробудно пиячить. Його з дружиною Меггі запрошують на 65-літній ювілей батька сім'ї Гарві Політта, великого землевласника і мільйонера, його називають не інакше як «Великий Татко».

Сам Гарві щойно виписався з лікарні, і то з невтішним діагозом: невиліковна форма раку — але про те, що дні у нього полічені, вирішили не говорити ні йому, ні його дружині. Усі інші члени сім'ї в курсі діагнозу — і починається ціла низка інтриг з метою заволодіти чималим статком. Знає про це і Брік, а його дружина Меггі натякає, що час подумати про частку в заповіті. Меггі, хоча й бездітна, є олюбленою невісткою Гарві. Старша невістка Мей Флін, яка уже встигла народити п'ятеро дітей, знову вагітна. «Великий Тато» і сам намагається розтопити лід в стосунках з Бріком, але тільки погіршує ситуацію.

Причиною цього є стара неприємна історія. Друг Бріка Полліта — Скіпер — скінчив життя самогубством і, як вважав Брік, Меггі мала до цього безпосереднє відношення. Відчайдушно намагаючись хоч-якось поправити розхитане сімейне становище Меггі загравала зі Скіпером. Гарві тратить останні дні свого життя на те, щоб допомогти сімейній парі розібратися в цій історії і налагодити свої стосунки — і це йому вдається. У кінці фільму все ж відбувається розв'язка, яка примирює всіх героїв та дає віру в нормальне життя родини — навіть за таких сумних обставин як неминуча смерть голови сімейства.

В головних ролях

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • Премія «Golden Laurel»
  • Номінація на Оскар у 6 категоріях: найкращий актор, найкраща акторка, найкраща робота оператора, найкращий режисер, найкращий сценарій, найкращий фільм.
  • Номінація на премію Золотий глобус у двох категоріях: найкращий драматичний фільм, найкращий режисер.
  • Номінація на премію BAFTA в трьох категоріях: найкращий фільм, найкраща іноземна акторка, найкращий іноземний фільм.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]