Лаврентій Кордет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лаврентій Кордет'
Народився 1720
Слобідська Україна
Помер 18 травня 1781(1781-05-18)
Курськ, Росія
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
Alma mater Києво-Могилянська академія (1659—1817)

Лаврентій Кордет (1720, Слобідська Україна — 18 травня 1781, Курськ) — український церковний педагог доби Гетьманщини. Ректор Харківського колегіуму, архімандрит Харківського Покровського монастиря.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї військовика. Вищу освіту здобув у Києво-Могилянській академії, по закінченню якої призначений до Харківського колегіуму викладачем класу риторики та піїтики, згодом став префектом і професором філософії.

1756 прийняв чернечий постриг і почав викладати богослов'я в старших класах Колегіуму. Деякий час навчав парафіян катехізису в Харківському Покровському монастирі. 1760 висвячено на ігумена й призначено настоятелем приписної до Покровського монастиря Сіверянської Богородицької пустині. 1765 переведено настоятелем Бєлгородського Миколаївського монастиря, звільнено з посади префекта Колегіуму та призначено «присутствующим» у Харківській консисторії.

17 серпня 1767 Лаврентія переведено настоятелем Святогорського Успенського монастиря Харківської єпархії. 1768 єпископ Бєлгородський і Обоянський Порфирій Крайський клопотав про надання Кордету сану архімандрита. Та лише 1770 за підтримки єпископа Бєлгородського та Обоянського С. Миславського Лаврентія призначено ректором й професором богослов'я Харківського колегіуму, а 16 червня 1770 переведено до Харківського Покровського монастиря і 8 вересня 1770 висвячено в сан архімандрита.

Перебуваючи на посаді ректора, Лаврентій став членом Вільного економічного товариства (Вольное экономическое общество) при Московському університеті й брав участь у складанні «Географічного словника».

У жовтні 1775 звільнено з посади ректора Харківського колегіуму й призначено настоятелем Курського Знаменського монастиря, в якому й помер.

Література[ред. | ред. код]

  • Лебедев А. С. Харьковский Коллегиум… М., 1886;
  • Стреллецкий Н. С. Харьковский Коллегиум… Харьков. 1895;
  • Багалей Д. И., Миллер Д. П. История города Харькова … Харьков. 1905.