Лазерна арфа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жан-Мішель Жарр, що грає на арфі лазерної

Лазерна арфа — електронний музичний інструмент, що являє собою кілька лазерних променів, які перекривають, за аналогією з щипками струн звичайної арфи.

Сконструйована німецьким винахідником Бернардом Зайнером в квітні 1981 року і початково була досить небезпечною через значну потужність застосовуваного лазеру. Для уникнення травм при грі на інструменті використовувались спеціальні окуляри та рукавиці з азбесту. Пізніше стали застосовувати слабші, безпечніші лазери. Інструмент має фотоелектричний принцип дії - кожен з лазерних променів потрапляє на фотоелемент, сигнал з якого управляє роботою синтезатора. В основному інструмент використовується для проведення концертів. Використання таких Бернард Зайнер, Жан-Мішель Жарр, Клод Ліфанте Себастьян Памарт.

У 2008 році італійський інженер Мауріціо Карелл (Maurizio Carelli) розробив портативні двоколірну лазерну арфу «KromaLASER KL-250», що використовувала промені потужністю 80-100 mW, а пізніше «KromaLASER KL-450». За аналогією з фортепіано, зелені промені відповідали основним та похідним ступеням звукоряду[1]. У другій половині 2010 року Мауріціо Карелл також розробив повну колірну версію лазерного пристрою, повністю «plug & play», не залежну від денного світла автономну модель (з 1W лазером) під назвою «KromaLASER KL-PRO», а також іншу версію Лазерної Арфи, здатну управляти лазерними сканерами ILDA, використовуючи синій/блакитний колір для реалізації першого багатоколірного лазерного регулятора: «KL-Kontrol», прототипом якого був «KL-ILDA»[2].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Maurizio Carelli (2010-01-18). "Kromalaser Hymn" played with Bi-Color Laser Harp. Процитовано 2010-03-07. 
  2. Multi Color, ILDA Controller. M.Carelli Laser Harp project's History. Архів оригіналу за 2012-03-11. Процитовано 12 May 2010.