Легенда (видавництво)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Logo legend.jpg

«Леге́нда» — київське видавництво сучасної української прози, яке створює художньо цікаві, суспільно резонансні, літературно значимі книжки про українців, книжки українських авторів, які творять Легенду про нас і наш світ.

Гасло видавництва — «Легенда твориться нині».

Головний редактор — Юрій Бедрик.

Інформація[ред. | ред. код]

Засноване 7 липня 2017 року командою дитячого видавництва «Фонтан казок»[1].

Видавництво співпрацює лише з українськими авторами, таким чином розвиваючи і підтримуючи сучасну українську літературу.

Серед авторів «Легенди» — Степан Процюк, Леся Демська, Олег Рибалка, Тетяна Стрижевська, Роксолана Сьома, Дмитро Білий.

Видавнича концепція[ред. | ред. код]

Проза – основа літератури. Вона прописує час і людину в ньому: як людина нині мислить, чим живе, що її хвилює, до чого вона прагне, про що мріє. Саме в прозі закладаються й розвиваються світоглядні ідеї, саме через прозу вони доходять до мисливих особистостей – читачів, покликаних сприйняти їх і адаптувати в життя, трансформувати або ж відкинути.

По-справжньому сучасна проза має розповідати про нас те, чого ми самі про себе не знаємо, або ледь здогадуємося, або воліємо замовчати.

Мало того: по-справжньому сучасна проза має пропонувати відповіді на життєво важливі питання: чому ми є такі, якими є; як і чому ми стали саме такими, а не інакшими; куди ми рухаємося і навіщо; якими воліємо стати відтак.

Сучасна українська проза свої ключові завдання поки що виконує далеко не повною мірою. В останні роки у нас активно розвиваються легкі жанри, спрямовані на задоволення миттєвих потреб не надто вибагливого читача. Без сумніву, такі тексти потрібні, їхню роль не варто применшувати — але сучасне українське суспільство, яке динамічно розвивається, вже не може задовольнятися лише ними.

Сучасним українцям потрібні цікаві, яскраві, хвацькі, добре прописані, «м'язисті» тексти, в яких притомно осмислювалося б наше минуле й сучасне і проектувалися б моделі майбутнього. Тексти, які генерують ідеї, ставлять питання і пропонують на них актуальні відповіді. Тексти, які творять легенду про нас — ту, за якою нас упізнаватимуть майбутні покоління. І це мусять бути передовсім українські тексти — цю інтелектуальну й духовну потребу годі виповнити самими лише перекладами.

Саме тому команда, яка в українській дитячій літературі зреалізувала «Фонтан казок», в українській дорослій літературі створила «Легенду» — видавництво сучасної української прози, покликане творити книжки для сучасних мислячих і креативних українців, які прагнуть не загубитися в динамічному світі, а скористатися цією динамічністю, щоб задавати нові тренди й генерувати нові ідеї, базовані на глибинному розумінні людської природи.

Книжкові серії[ред. | ред. код]

Мислива серія

Ефектна серія

 • Леся Демська. Літо психіатра. – К.: Легенда, 2018. – 176 с.
 • Роксолана Сьома. Світи суміжні. - К.: Легенда, 2018. - 216 с.
 • Дмитро Білий. Кабінет доктора Калігуси. - К.: Легенда, 2018. - 352 с.

Барвиста серія

 • Тетяна Стрижевська. Де ESC з моїх халеп? – К.: Легенда, 2018. – 256 с.

Поза серіями

 • Антологія українських письменників Донбасу "Порода". Упорядкування Веніаміна Білявського і Микити Григорова. Передмова Івана Дзюби. – К.: Легенда, 2017. – 384 с.

Відзнаки та нагороди[ред. | ред. код]

 • Антологія українських письменників Донбасу "Порода" стала лауреатом конкурсу "Найкраща книга Запорізької книжкової толоки-2017" у номінації "Українська художня література" і отримала відзнаку Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки[2]
 • Роман-триптих Олега Рибалки "Гра в життя" завоював відзнаку конкурсу "Глиняний кіт"-2017 "за найкращу книжку року в жанрі фентезі"[3]
 • Роман Степана Процюка "Травам не можна помирати" став переможцем конкурсу "Найкраща книжка Прикарпаття-2017" у номінації "Проза"[4] і увійшов у ТОП-10 найкращих українських художніх книжок за версією книгоблогерів[5]
 • Відзнака "Дебют видавництва" від простору української дитячої книги "БараБука" за повість Тетяни Стрижевської "Де ESC з моїх халеп?"[6]
 • Роман Роксолани Сьоми "Світи суміжні" увійшов у ТОП-10 найкращих художніх книжок українських авторів за версією книгоблогерів[7]

Рецензії[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. "Фонтан казок" створює "Легенду" | Читай.ua. chytay-ua.com. Процитовано 2018-08-09. 
 2. Найкращі книжки Запорізької толоки 2017 - Блог Yakaboo.ua. Блог Yakaboo.ua (uk-UA). 2017-10-30. Процитовано 2018-08-09. 
 3. Премія «Глиняний кіт-2018» оголосила список лауреатів. Читомо (uk). 2018-04-12. Процитовано 2018-08-09. 
 4. У Франківську обрали переможців «Найкращої книжки Прикарпаття» - "Репортер". "Репортер" (uk-UA). 2018-01-30. Процитовано 2018-08-22. 
 5. Книжкові рейтинги 2017: підсумки голосування книгоблогерів - Блог Yakaboo.ua. Блог Yakaboo.ua (uk-UA). 2017-12-27. Процитовано 2018-08-27. 
 6. «Топ БараБуки»: переможці 2018 року. Простір української дитячої книги (uk-UA). Процитовано 2018-12-17. 
 7. Найкращі книжки 2018 року за версією книгоблогерів. Блог Yakaboo.ua (uk). 2018-12-27. Процитовано 2018-12-28. 

Джерела та посилання[ред. | ред. код]