Штучна дорожня нерівність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Лежачий поліцейський)
Перейти до: навігація, пошук
Лежачий поліцейський (Сербія)
Гумова берлінська подушка (Канада)
Підвищений пішохідний перехід (Нова Зеландія)
Підняте перехрестя (Львів, Україна)

Штучна дорожня нерівність (англ. Speed bump) — технічний засіб організації дорожнього руху, що слугує для примусового зниження швидкості руху транспортних засобів, і виконується у вигляді штучної нерівності (припіднятого над поверхнею елементу) на проїзній частині.

Є тир основних типи штучних дорожніх нерівностей (ШДН):

  • Лежачий поліцейський (англ. speed hump або англ. road hump) або гасі́й шви́дкості ((поліціянт)[1]; англ. Speed bump) — елемент дорожнього обладнання, технічний засіб організації дорожнього руху; пристрій примусового зниження (обмеження) швидкості руху транспортних засобів, штучна нерівність (піднесення) на проїзній частині. Встановлюється, наприклад, біля шкіл, пішохідних переходів тощо. У Бразилії може бути встановлений і на пішохідному переході, виконуючи одночасно і функції «зебри».
  • Берлінська подушка (англ. speed cushion)
  • Підвищений перехід (англ. speed table, англ. raised pedestrian crossing або англ. flat top hump) — засіб, спроектований як довге підвищення із пласкою поверхнею. За допомогою таких штучних нерівностей проектують підвищені пішохідні переходи або підвищені перехрестя. Довжина пласкої поверхні, як правило, дає змогу розмістити на ній всю колісну базу автомобіля, який її перетинає.[2] довга пласка поверхня дає змогу автомобілям сповільнюватись не так значно, як у випадку з лежачими поліцейськими чи берлінськими подушками.[3] Саме тому вони можуть бути використані на міських вулицях, на яких діє звичайне обмеження швидкості в населених пунктах.

За кордоном широко застосовують практику спорудження штучних дорожніх нерівностей різних типів. В Україні донедавна використовували лише один із них — лежачий поліцейський.

Вперше в Україні прийом спорудження підвищеного перехрестя було застосовано у Львові на вулиці Садовій.[4] У цьому ж місті на вулицях Шкільній та Корейській[5] є дорожні підвищення. У Львові та кількох інших містах України також є припідняті пішохідні переходи. Берлінські подушки в перше в Україні з'явилися у Львові на вулиці М. Голубця.[6]

Примітки[ред.ред. код]