Лижне двоборство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лижне двоборство
Зображення
Іконка
CMNS: Лижне двоборство у Вікісховищі

Лижне двоборство або нордична комбінація — зимовий олімпійський вид спорту, який охоплює стрибки з трампліна і лижний крос.

У програму Олімпіад станом на 2010 рік входять два види індивідуальних змагань і командні змагання.

До 2008 року індивідуальні змагання охоплювали спринт (один стрибок і перегони на 7,5 км) і індивідуальні перегони за системою Гундерсона (2 стрибки і перегони на 15 км). Сучасні індивідуальні змагання складаються зі стрибків з нормального або великого трампліна і перегони на 10 км.

Спочатку проводяться стрибки з трампліна. Вони оцінюються за очковою системою, в якій враховується довжина стрибка та оцінка за стиль. Переможець стрибкового етапу стартує першим у лижному кросі. Інші учасники стартують із відставанням, що визначається з розрахунку 4 с на кожне очко. Переможець кросу стає переможцем змагань.

Організації та змагання

[ред. | ред. код]

Лижним двоборством опікується Міжнародна федерація лижного спорту.[1] Змагання з цього виду спорту входили до програми всіх Зимових Олімпійських ігор, починаючи з перших Ігор 1924 року. Лижне двоборство входить також до програми чемпіонатів світу з лижних видів спорту.

Література

[ред. | ред. код]
  • Спеціальна фізична підготовка лижників-двоборців : Навч. посіб. / В. М. Трач, В. О. Бережанський; Держ. ком. України з питань фіз. культури і спорту, Укр. акад. наук нац. прогресу, Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2005. - 80 c.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. FIS, Nordic combined [Архівовано 7 грудня 2015 у Wayback Machine.] (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]