Лоранс Парізо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лоранс Парізо
Laurence Parisot 4.jpg
Народилася 31 серпня 1959(1959-08-31) (60 років)
Франція Франція Люксей-ле-Бен), Верхня Сона
Громадянство Франція Франція
Діяльність бізнесмен, громадський діяч
Alma mater Паризький інститут політичних досліджень
Знання мов французька[1]
Нагороди Національний орден за заслуги ("Ordre National du Merite"), два Національних ордена Франції, Орден Почесного легіону ("Legion d'Honneur"), і Орден Уїсс Алауї ("Ordre du Ouissam Al Alaoui", Морокко )

Лоранс Парізо (31 серпня 1959(19590831), Люксей-ле-Бен), Верхня Сона, Франція) — голова організації французьких роботодавців MEDEF в період між 2005 і 2013 роком, виконавчий директор дослідницького інституту IFOP (Французький інститут громадської думки), член ради BNP Paribas, одна із найбагатших жінок Франції, після того успадкування Parisot group (найбільша компанія роздрібної торгівлі меблів у Франції).

Освіта[ред. | ред. код]

Парізо здобула освіту в галузі права і політичних наук, у 1981 році закінчивши Інститут політичних досліджень в Парижі. Окрім того, Лоранс Парізо має ступінь магістра в галузі публічного права Університету Нансі і ступінь магістра політичних наук Паризького інституту політичних досліджень.

Кар'єра[ред. | ред. код]

У період з 1983 року по 1985 мадам Парізо працювала помічником президента Центру політичних досліджень Паризького інституту політичних досліджень.

У 1985 році приєдналася до команди Louis Harris and Associates, а в 1986 році очолила французьке відділення компанії.

З 1990 року вона була призначена виконавчим директор інституту IFOP (Французький інститут громадської думки), однієї з провідних компаній з маркетингових досліджень і опитувань громадської думки. Після чого вона поступово купуючи акції компанії, пані Парізо з часом стала основним акціонером ІФОП — купила 75% його капіталу. З того часу були відкриті представництва ІФОП в Торонто, Шанхаї і Буенос-Айресі.

Входить до рад таких великих компаній, як «Мішлен», «ЕвроДісней», «Авас». У МЕДЕФ прийшла в 2003 році на запрошення тепер уже колишнього керівника асоціації Ернеста-Антуана Сейер[2]..

У 2005 році була вперше обрана президентом Асоціації підприємців Франції (МЕДЕФ), а потім переобрана на новий термін у 2010 році.

Також пані Парізо є незалежним директором в компаніях: BNP Paribas, Michelin і Coface.

Із 2015 року очолює посаду керівника економічних реформ в Агентстві модернізації України[3].

Сім'я[ред. | ред. код]

Її батько і дід Жак Паризо (який створив бізнес) очолювали Рarisot group (найбільша компанія роздрібної торгівлі меблів у Франції). Неодружена, не має дітей.

Керівник MEDEF[ред. | ред. код]

У 2002 році вона стала членом Виконавчої ради Руху французьких підприємств MEDEF (Mouvement des entreprises de France, MEDEF). Вперше в історії головою Асоціації підприємців Франції (МЕДЕФ) стала жінка — 45-річна Лоранс Парізо, що представляє нове покоління французьких бізнесменів. Її цінують за красномовство, тонкість аналізу і добре знання громадської думки. Кинута нею одного разу фраза: «Нестерпно констатувати, що свобода думки закінчується там, де починається право на працю», — принесла Парізо репутацію ультраліберала. Хоча новий лідер бізнес-спільноти та стверджує, що «ліберальний - не означає антисоціальний», вона, тим не менш, висловлюється за докорінну реформу кодексу праці, збереження якого вимагають профспілки[4].

5 липня 2005 році стала керівником організації, і займала цю посаду до 3 липня 2013 року.

Після обрання головою МЕДЕФ Паризо проголосила, що у своїй діяльності спиратиметься на три цінності — праця, підприємливість і прагматизм. Вона заявила, що вона має намір поставити боротьбу із безробіттям "в центр французького суспільства". Вона додала, що вона буде працювати дуже важко підштовхнути французьких депутатів прийняти більш ліберальне трудове законодавство.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Бізнес-леді Лоранс Парізо, отримала прізвисько "бос босів", вважає своїм головним завданням "домогтися, щоб Франція полюбила ринкову економіку"[5].

Нагороди[ред. | ред. код]

Лоранс Парізо має наступні ордена: Національний орден за заслуги ("Ordre National du Merite"), два Національних ордена Франції, Орден Почесного легіону ("Legion d'Honneur"), і Орден Уїсс Алауї ("Ordre du Ouissam Al Alaoui", Морокко ).

Посилання[ред. | ред. код]