Львівводоканал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЛМКП «Львівводоканал»
Тип бізнес-підприємство
Спеціалізація водопостачання, водовідведення
Засновано 1901
Штаб-квартира 79017, Львів, вулиця Зелена, 64
Територія діяльності Львів та сусідні села
Ключові особи Вольський Валентин Володимирович (директор)
Власник(и) територіальна громада міста Львова
Сайт lvivvodokanal.com.ua

Львівводоканал (Львівське міське комунальне підприємство "Львівводоканал", ЛМКП «Львівводоканал») — міський монополіст у сфері водопостачання та водовідведення у Львові, комунальне підприємство, створене у 1901 році, що перебуває у власності територіальної громади міста Львів. Головний офіс знаходиться за адресою 79017, м. Львів, вул. Зелена, 64.

ЛКП «Львівводоканал» здійснює видобування питної води зі 180 артезіанських свердловин, об'єднаних у 17 водозаборів, транспортування її до міста по магістральних водогонах, подачу води мешканцям міста та сіл депресійної лійки, відведення стічних вод та їх повну механічну та біологічну очистку міських каналізаційних очисних спорудах.

Загальна довжина магістральних водогонів, які сполучають свердловини з містом перевищує 600 км, міські водопровідні мережі мають довжину 1100 км. Забезпечення Львова водою здавна було однією з найбільших проблем міста, розташованого на вододілі. Перший водогін було збудовано у 14 столітті, але ще на початку 2000-х більшість львів'ян мала воду лише 6 годин на добу, 29 грудня 2009 року у Львові було запроваджено цілодобове водопостачання. Попри те, що вода, яка постачається у місто, має артезіанське походження, її якість не найкраща, адже водогони перебувають не в найкращому стані — труби кородують.

Посилання[ред. | ред. код]