Львівтеплоенерго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ЛМКП "Львівтеплоенерго"
Тип бізнес
Гасло "Тепло та затишок у Вашому домі"
Засновано 1965
Штаб-квартира 79040, м. Львів, вул. Данила Апостола, 1
lte.lviv.ua

ЛМКП "Львівтеплоенерго" — це самостійний господарюючий суб’єкт, який є власністю територіальної громади м. Львова, наділений правами юридичної особи, здійснює виробничу, науково-дослідну та комерційну діяльність з метою отримання прибутку.

Історія[ред. | ред. код]

В середині 60-х років в Україні намітилась тенденція до створення в обласних центрах спеціалізованих теплопостачальних організацій. На ці роки припадає бурхливий розвиток житлового будівництва. На тодішніх околицях міст швидко забудовуються великі житлові масиви з центральним опаленням. Досвіду експлуатації такого господарства не було. Існуюче теплове господарство міста було розпорошене між багатьма організаціями.Зокрема у місті Львові тільки житлові організації мали на своєму балансі близько 200 котелень. Кожен з власників експлуатував свої котельні на свій розсуд і за своїми можливостями.З ініціативи начальника міськжитлоуправління Захара Ілліча Сапожникова рішенням Львівського міськвиконкому від 1 липня 1965 року № 379 при міськжитлоуправлінні була створена "Дирекція квартальних котелень і теплових мереж", яка почала функціонувати з 28 серпня 1965 року, а з 30 червня 1966 року була прейменована в "Об’єднану котельню з тепловими мережами."

Новостворена дирекція прийняла від ЖЕКів, в основному, вбудовані опалювальні котельні з малопотужними котлами кінця ХІХ - початку XX століття. Обладнання було найрізноманітнішої конструкції і дуже цікаве з точки зору історії розвитку опалювальної техніки. Реальності тих часів були такі, що багато унікальних, останніх у своєму роді типів обладнання було демонтовано і здано в металобрухт. А жаль, бо міське господарство м. Львова на відміну від інших міст України формувалось в інших історичних умовах.

Загальновідомо, що із 740 років свого існування Львів близько 450 років перебував під владою Польщі і близько 150 років - Австро-Угорщини. Саме на кінець ХІХ - початок XX століття припадає бурхливий розвиток капіталізму і викликана ним індустріалізація в країнах Європи, в тому числі Австро-Угорської імперії, до складу якої входив і Львів. Міське господарство Львова цілком відповідало західним стандартам і тодішньому рівню розвитку техніки. З приєднанням західних областей України в 1939р. і, особливо, після закінчення Другої Світової війни відбувся перехід на загальносоюзні радянські стандарти і відносини. Так внаслідок відомих ідеологічних перекосів замовчувалося, наприклад, що на території колишнього Радянського Союзу саме у Львові вперше почало використовуватися газове паливо, була добре розвинута і дуже надійна водопровідно-каналізаційна система, вперше застосована система водяного опалення будинків, про надійність якої можна судити з того факту, що кілька систем опалення збереглися в працездатному стані до наших днів.

У Львові не було єдиного тарифу на опалення. По кожній котельні був свій тариф, котрий складався в ЖЕКах по фактичних витратах. Такий різнобій з тарифами, а їх було більше сотні, вимагав проведення громіздких розрахунків при укладенні договорів із споживачами.

Основні завдання[ред. | ред. код]

Основне завдання підприємства - задоволення потреб населення та юридичних осіб у тепловій енергії, яка використовується для опалення приміщень та подання гарячого водопостачання.

Статут підприємства включає положення, які визначають власника підприємства, його найменування , предмет та мету діяльності, засновника, джерела формування майна, права та обов’язки, правові відносини між засновником, підприємством та трудовим колективом, порядок ліквідації та реорганізації підприємства.

Підприємство утворене в липні 1965 р.

До складу підприємства ЛМКП "Львівтеплоенерго" входить:

  • 112 котелень
  • 119 ЦТП (центральних теплових пунктів);
  • 430 км теплових мереж.

Також до складу підприємства входять ТЕЦ-1, ТЦ «Північна», ТЦ «Південна».

  • Загальна встановлена потужність підприємства – 1562 Гкал / год.
  • Приєднана потужність - 1029 Гкал / год.
  • Максимальна річна потреба газу – 300 млн м3 в рік.
  • Максимальна річна потреба в електроенергії – 70 млн кВт. год.
  • Річна реалізація теплової енергії – до 1300 тис. Гкал.
  • Річна виробітка електричної енергії – до 65,1 млн кВт. год.
  • Чисельність працюючих – 2100 чол.

Керівництво[ред. | ред. код]

Пакіж Степан Петрович - директор
Штейбарт Володимир Вільгельмович – головний інженер
Камінський Богдан Володимирович – заступник директора з економічних питань,
Прокопович Володимир Іванович – заступник директора із загальних питань та інфраструктури,
Матерацький Ігор Миколайович - заступник директора з охорони праці,

Контакти[ред. | ред. код]

79040, м. Львів, вул. Данила Апостола, 1

Джерело[ред. | ред. код]

1.ЛМКП "Львівтеплоенерго"