Люберон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Село Горд в Любероні

Люберо́н — гірський масив на півдні Франції в історичній області Прованс. Розташований на території департаментів Воклюз і Альпи Верхнього Провансу (регіон Прованс-Альпи-Лазурний берег) приблизно в 70 км на північ від Марселя. Обмежений з півдня долиною Дюранс, з півночі примикає до Воклюзскіх гір. Через Люберон проходить долина річки Калавон. Велика частина пагорбів покрита лісом.

Географія[ред.ред. код]

Пласти вохрів под Руссийоном

Масив витягнутий у напрямку захід-схід, довжина — 60 кілометрів[1]. Вища точка хребта — Мурр-Негр (1125 метрів), площа близько 600 км²[1]. Ділиться на три хребти: Великий Люберон, Малий Люберон і Східний Люберон. Найбільші міста — Апт, Кавайон, Пертюі і Маноск.

На частині території масиву організований регіональний природний парк «Люберон» (Parc naturel régional du Luberon). Багато сіл Люберона мальовничі й приваблюють велику кількість туристів. П'ять сіл Люберону, Гордий, Руссійон, Лурмарен, Ансуі і Менерб включені до списку «найкрасивіших сіл Франції»[2]. На околицях Руссійону раніше добувався вохристий пігмент, нині колишні кар'єри також є туристичною визначною пам'яткою.

Флора і фауна[ред.ред. код]

Пагорби Люберона

Флора і фауна Люберона чрезвичаяно різноманітна, тут в дикій природі мешкають 150 видів ссавців, 520 видів птахів, 180 видів рептилій і земноводних, 150 видів риб і понад 10 000 видів рослин[1].

У мистецтві[ред.ред. код]

В останні роки Люберон придбав додаткову популярність завдяки книгам англійського автора Пітера Мейла, який проживає в люберонскому селі Лурмарен і описує регіон у своїх книгах. У Любероні проходили зйомки фільму Хороший рік, знятого по одному з романів Мейла. Також у Любероні проходили зйомки великого числа французьких картин.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]