Магнітотерапія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Магнітотерапія — вид терапії, суть якої полягає у впливі магнітних полів на органи або організм людини в цілому в лікувальних або профілактичних цілях. Про цілющі властивості магніту знали ще в 5 столітті до н. е., але вперше «офіційно» про новий метод лікування — магнітотерапію — заявили у Франції в 18 столітті. Тоді вперше було виявлено, що магніт значно зменшує і послаблює больові відчуття. Пізніше вже стало відомо і про інші властивості магнітних полів.

Особливості дії[ред. | ред. код]

Магнітотерапія чинить регенеруючу дію на тканини, знеболює, перешкоджає утворенню тромбів в судинах, розширює судини, покращує роботу нервової та імунної систем, а також має протизапальний ефект. Це не весь перелік властивостей МТ. Найбільш схильні до впливу магнітних полів ендокринна система, нервова система, судини і кров.

Механізм[ред. | ред. код]

Магнітне поле впливає на організм на клітинному і молекулярному рівні. Усередині кожної людини існує своє магнітне поле, порушення роботи якого провокує виникнення захворювань. Тому вплив різних магнітних полів гармонізує роботу організму. Зокрема, постійне магнітне поле заспокоює, змінне — знеболює, а імпульсне надає стимулюючий ефект.

МТ є найбільш щадним методом лікування порівняно з іншими методами фізіотерапії. Вона не вимагає ніякої спеціальної підготовки і не доставляє пацієнтам абсолютно ніяких больових відчуттів.

МТ рекомендують при проблемах:

— серцево-судинної системи (вегето-судинна дистонія, ішемічна хвороба серця);

— нервової системи (травма головного, спинного мозку, види паралічів, інсульт, невралгія, неврит, депресія, безсоння, синдром хронічної втоми);

— імунної, ендокринної системи;

— опорно-рухового апарату (забиття, переломи, остеохондроз);

— шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит, гепатит).

Протипоказаннями вважаються: кровотеча, вагітність, наявність кардіостимулятора .

Джерела[ред. | ред. код]