Маленька Вірменія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Маленька ВІрменія, фото з Гріффиіської Обсерваторії

Маленька Вірменія — община, яка є частиною Голлівуд у Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія. Вона знаходиться в зоні, яка називається Східний Голлівуд. Область обслуговування метро Red Line у голлівуді / Західної станції.

Розміщення[ред.ред. код]

Маленька Вірменія у міській раді Лос-Анджелесу визначена, як «площа, яка обмежена з півночі бульваром Голлівуд між 101 та шосе Вермонт-авеню, на сході Вермонт-авеню з бульвару Голлівуд Санта-Моніки бульвар, на півдні санта-Моніка бульвар Вермонт-авеню між США та 101 маршрутом, на заході по маршруту 101 з Санта-Моніки бульвар на Голлівуд бульвар» (Прийнято 6 жовтня 2000 року). Крім цього, район значною мірою перекривається з Тайським містом.

Історія[ред.ред. код]

Назва«Маленька Вірменія» походить від великої концентрації вірменів, які проживають у цьому районі, а також із-за великої кількості вірменських магазинів та підприємств, багато з яких функціонували там на початку 1970-х років.

В районі знаходиться Вірменська апостольська церква Св. Карапета на авеню Александрія і яка є місцем молитв для більшості вірменів які проживають у Голлівуді. Церква була збудована у 1978 році. Вона розміщена перед Вірменською школою Роуз та Алекс Пілібос, (англ. Rose and Alex Pilibos Armenian School).

Громадський парк Вірменії є парком мистецтва «Барнсдолл», в якому розміщений музей та архітектурна пам'ятка Лос-Анджелеса — «Холліхок-хаус», (англ. Hollyhock House), спроектований Френком Ллойдом Райтом та побудованим у 19191921 роках. Парк розміщений на невеликій, але мальовничій Олів-Хілл, був переданий у подарунок місту Лос-Анджелесу, Аліною Барнсдолл.

Багато романів, оповідань та віршів Чарльза Буковскі, уродженця Східного Голлівуду, були написані саме тут.

Одна з головних подій, які відбуваються у «Маленькій Вірменії» кожний рік 24 квітня — це акції підтримки визнання Геноциду вірменів у Османській Туреччині у 1915 році. Акції супроводжуються мітингами, флеш-мобами, автопробігами тощо

Сьогодні із-за високих цін на нерухомість у Лос-Анджелесі в цілому, в районі Маленька Вірменія та Східному Голлівуді ціни на житло вищі, ніж у інших частинах міста і в цілому окрузі Лос-Анджелесі.

Фотогалерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]