Марк Плавтій Сільван (претор)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Плавтій Сільван
Народився прибл. 7 до н. е.
Помер 24
Рим
·самогубство
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик
Посада претор
Термін 24 рік
Рід Плавтії
Батько Марк Плавтій Сільван
Мати Ларція
Брати, сестри Плавтія Ургуланілла, Publius Plautius Pulcherd і Aulus Plautius Urgulaniusd
У шлюбі з 3 дружини
Діти 1 син

Марк Пла́втій Сільва́н (лат. Marcus Plautius Silvanus, близько 7 до н. е. — 24) — політичний і державний діяч Римської імперії, претор 24 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив із заможного плебейського роду Плавтіїв. Син Марка Плавтія Сільвана, консула 2 року н. е., й Ларції. Першим шлюбом був одружений з Елією й мав від неї сина Тиберія Плавтія Сільвана Еліана, консула-суффекта 45 року.

Допомагав своєму приятелю Тиберію Клавдію Нерону (майбутньому імператору Клавдію) влаштовувати частування для жерців на Марсових іграх. На початку 20-х років був одружений з Фабією Нумантіною, потім розлучився з нею і одружився з Апронією, донькою Луція Апронія, консула-суффекта 8 року.

У 24 році обіймав посаду міського претора. Того ж року з незрозумілих причин викинув з вікна власну дружину Апронію і та загинула. Про це стало відомо імператору Тиберію, який наказав провести розслідування, що виявило докази слідів боротьби. Справа була передана на розгляд у сенат. Під підозру потрапила також сестра Марка Плавтія Ургуланілла. Не чекаючи вироку Марк вчинив самогубство. Відомо, що Плавтія за намовлянням їхньої бабки Ургуланії спонукала його до цього.

Джерела[ред. | ред. код]

  • C. Settipani, Continuité gentilice et continuité sénatoriale dans les familles sénatoriales romaines à l’époque impériale, vol. II, 2002, p. 101–103 (фр.)