Мартиненко Надія Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Надія Мартиненко
Nadiya Martynenko.jpg
При народженні Надія Мартиненко
Народження 22 травня 1956(1956-05-22) (64 роки)
с. Товстоліс, Чернігівщина
Жанр живопис
Діяльність художниця

Наді́я Володи́мирівна Марти́ненко (нар. 22 травня 1956, с. Товстоліс, Чернігівський район, Чернігівська область) — українська художниця, член Національної Спілки художників України.

Біографія[ред. | ред. код]

3 1973 по 1975 рік навчалась в ізостудії Київського палацу «Жовтневий» (викладачі М. Родін, Г. Гуляєв, В. Забашта). З 1975 року навчалась у Кримському художньому училищі ім. M. Самокиша на живописно-педагогічному відділенні, яке закінчила у 1979 році.

Процес пошуку та професійного становлення тривав до 2001 року, відколи твори H. Мартиненко вперше потрапили на одну із художніх виставок м. Чернігова. Наступні роки були досить плідними у її творчому житті. Результатом став вступ у 2005 р. до Національної Спілки художників України.

За цей період у художниці відбулася трансформація як свідомості так і живописної мови. На зміну спокійного реалістичного напрямку прийшов світський, сучасний, колоритний живопис, який народжується з особливої здатності передачі душевних переживань та емоцій художниці. Краєвиди, міські пейзажі, жанрові композиції, натюрморти, жіночі образи, твори на філософську тематику — такий неповний діапазон художніх уподобань Надії Мартиненко.

Випробовуючи різні сучасні напрямки, художниця зберегла світосприйняття в межах фігуративного мистецтва. На полотнах цілком впізнається відображення «реального світу», але наголос скерований на відчуття кольору і форми. Її живопис відображає асоціативне сприйняття оточуючого світу через спогади і емоції художниці. У стилістичній мові відчутні сліди таких напрямків як імпресіонізм, постімпресіонізм та інші.

Загадкові жіночі образи художниця інтегрує в картинне середовище за допомогою контрастів, світла і тіні, створюючи цікаві, живописні ефекти, а своєрідний філософський зміст художниця вбачає у створенні полотен на релігійну та національну тематику.

Усі полотна Надії привертають увагу своєю фактурністю та жвавою ритмікою кольорів, завдяки динамічному мазку мастихіна. Твори Надії Мартиненко знаходяться в приватних колекціях, музеях України та зарубіжжя.

3 2001 — учасниця обласних, всеукраїнських, персональних та міжнародних виставок.

Виставки[ред. | ред. код]

Твори[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]