Мессена (дочка Тріопа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мессена
Μεσσήνη
Міфологія давньогрецька
Місцевість Лаконія, Мессенія
Заняття цариця
Батько Тріоп
Брати/сестри Іас, Агенор
Чоловік Полікаон

Мессена (дав.-гр. Μεσσήνη) — персонаж давньогрецької міфології, дочка аргоського царя Тріопа, сестра Іаса і Агенора. Одружилася з Полікаоном, сином Лелега.

Через те, що її чоловік був молодшим сином Лелега, він трон Лаконії не отримав, а той перейшов по смерті Лелега до Мілета. Мессена була амбіційною жінкою, яка дуже хотіла правити. Тому Полікаон разом з дружиною, набравши військо з Аргоса та Лаконії, вирушили до Мессенії, яку завоювали та зробили своїм царством. Надалі воно отримало свою назву на честь Мессени. Там вони збудували багато міст, одне з яких, Анданію, зробили своєю столицею. Вони ввели там Елевсінські містерії та культ Зевса. Дітей вони не мали, тому трон успадкував Перієр, син Еола.

Її культ, як засновниці країни, встановив мессенський цар Главк. На її честь побудовано храм у Мессені, де встановлено її статую з золота і мармуру. З її зображенням карбовано місцеві монети.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Павсаній, Ἑλλάδος περιήγησις (Опис Еллади), 4, 1, 1-2, 5; 3, 9; 31, 11. (гр.)
  • Схолія до Евріпід, Орест 932. (гр.)
  • Heinrich Wilhelm Stoll: Messene. // Wilhelm Heinrich Roscher (Hrsg.): Ausführliches Lexikon der griechischen und römischen Mythologie. Band 2,2, Leipzig 1897, Sp. 2844 (нім.)
  • Hans von Geisau: Messene 1. // Der Kleine Pauly (KlP). Band 3, Stuttgart 1969, Sp. 1250 (нім.)