Млинівська районна бібліотека для дітей та юнацтва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Млинівська районна бібліотека для дітей та юнацтва
Приміщення, в якому знаходиться бібліотека
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Тип публічна
Розташування Млинів
Адреса вул. Ватутіна, 1, смт Млинів, Рівненська обл.; тел. (03659) 6-54-64
E-mail mailto:mlynivknugosbirna@mail.ru
Засновано 1 серпня 1951

Млинівська районна бібліотека для дітей — культурно-освітня, виховна установа, що здійснює бібліотечне обслуговування дітей та юнацтва. Знаходиться в смт. Млинів, Млинівського району Рівненської області.

Історія та сучасний стан[ред. | ред. код]

Літопис Млинівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва розпочався ще з далеких повоєнних років. Наказом № 55 згідно постанови виконкому районної ради депутатів трудящих за номером 17 від 28 липня 1951 року відкрито районною дитячу бібліотеку в райцентрі Млинів. З 1 серпня 1951 року на посаду завідуючою бібліотекою призначено випускницю Дубенського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників Ільченко Анастасію Іванівну. Бібліотека знаходилася у приміщенні районної бібліотеки і займала одну кімнату.

Ільченко Анастасія Іванівна

Книжковий фонд дитячої бібліотеки під час її створення нараховував 2800 примірників. Це були книги, відібрані із фонду районної бібліотеки для дорослих. Щомісячне поповнення книжного фонду книгами у кількості 20-30 примірників здійснювалося через обласний бібліотечний колектор. Першим бібліотекарем була Прокопова Раїса Миколаївна, яка обслуговувала на той час 400 читачів. У 1957 році в бібліотеці було створено алфавітний каталог.

Кожний період зазнавав відповідних змін та зрушень. 5 листопада 1959 року дитячу бібліотеку знову переносять в інше приміщення, що по вулиці Леніна, де знаходилася сільська рада. Поряд виділили кімнату, де розмістився книжковий фонд, який на кінець 1960 року нараховував 12964 примірники. Розширювалась підписка періодичних видань для дітей читачів райцентру.

Читачі райцентру

У квітні 1967 при районній дитячій бібліотеці було створено ляльковий гурток, який називався «Чебурашка», організатором і керівником якого є Лариса Олександрівна Карамазіна. У 60-70 роках книжкові фонди значно зросли. Доповненням до книжкових фондів було отримання 20 найменувань періодичних видань. Галузева література знайшла своє відображення у систематичних каталогах. З 1971—1980 роки заступником директора по роботі з дітьми працює Станіславчик Євгенія Антонівна, а з 1992 року на цю посаду приходить Ніпрук Галина Петрівна. У 1981 році району бібліотеку для дорослих та дитячу бібліотеку помістили в одному приміщенні по вулиці Ватутіна 11, яке раніше займав районний фінвідділ.

Учасники лялькового гуртка

Заступником директора по роботі з дітьми з 2000 року праwює Валентина Іванівна Якимчук. Все активніше запроваджуються нові форми роботи в тісній співпраці з школами та дитячими садочками райцентру. Працівники бібліотеки беруть участь в роботі літнього оздоровчого табору, який щорічно проходить у дні літніх канікул. Влітку для дітей райцентру у центральному сквері селища організовується «Літня тераса». Тісна співпраця нашої бібліотеки з Млинівським краєзнавчим музеєм, музичною та художньою школами. Виставки робіт викладачів та учнів художньої школи естетично доповнюють масові заходи, які проводяться в бібліотеці. Стало традицією під час весняних канікул проводити всеукраїнський тиждень дитячої книги, на який наші читачі чекають із нетерпінням. Для них проводяться конкурси, ігри, розваги, організовуються екскурсії в музей. Під час проведення тижня відзначаються найкращі читачі нашої бібліотеки і бібліотек системи. Чимало позитивних змін відбулося в бібліотеці із придбанням комп'ютера, ксерокса.

Структура бібліотеки[ред. | ред. код]

  • Відділ обслуговування учнів 1-4 класів та дошкільнят
  • Відділ обслуговування учнів 5-9 класів

Послуги бібліотеки[ред. | ред. код]

  • Універсальний книжковий фонд (енциклопедії, словники, довідники, найновіші видання з історії, права, мовознавства та літературознавства);
  • Дитячий куточок з м'якими іграшками, розмальовками для наймолодших читачів;
  • Періодичні видання для дітей та підлітків;
  • Вільний доступ до мережі Інтернет;
  • Інформаційна підтримка навчального процесу (пошук інформації для рефератів, контрольних робіт);
  • Надання додаткових сервісних послуг: копіювання, сканування, друк матеріалів;
  • Wi-Fi доступ до мережі Інтернет.

Галерея зображень[ред. | ред. код]