Молитовний прапор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Буддійський монастир в Літанзі, оточений молитовними прапорцями

Молитовні прапори (Dar Cho) - нитки з прямокутними кольоровими шматками тканини, найчастіше простягнуті між гірськими піками, іноді - з надрукованими (з дерев'яних дощок) текстами і зображеннями, призначені для захисту від зла і благословення місцевості.

Традиція походить з ритуалів зцілення релігії бон. Кожен колір прапора символізує одну зі стихій - землю (жовтий), воду (зелений), вогонь (червоний), повітря/вітер (білий) і небо/космос (синій). Згідно східній медицині, здоров'я можливо при гармонійному поєднанні п'яти стихій, і розташування кольорових прапорців над тілом хворого дозволяє налагодити гармонію фізичного і душевного здоров'я [1].

Легенда приписує винахід цієї традиції Будді, який написав свої молитви на прапорах, під якими билися діви проти асурів [1] .

Існує два типи молитовних прапорів: горизонтальні lung ta («кінь вітру») [2] в Тибеті, і вертикальні Darchor (dar, «принесення життя, удачі, здоров'я та багатства» + cho, «всім мислячим») [1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в "Radiant Heart: The Prayer Flag Tradition" (PDF) (en). Архів [http: //www.prayerflags.com /download/article.pdf оригіналу] за 2011-02-18. Процитовано 2010-10-29. 
  2. Лунгта (Кінь Вітру). Дацан Гунзэчойнэй. Архів оригіналу за 2012-05-15. Процитовано 2011-08-14. 

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Молитовний прапор