Монумент Незалежності (Тернопіль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Монумент Незалежності
Сквер імені Шевченка (Тернопіль). Тернопіль (103).JPG

Країна

Україна Україна

Розташування Тернопіль Сквер ім. Шевченка
Архітектор Данило Чепіль
Скульптор Іван Сонсядло
Матеріал Бронза
Засновано 23 серпня 2012
Встановлено 23.8.2012

Монумент Незалежності — символ увіковічення боротьби українського народу за державу, котрий символічно постав у Тернополі на двадцять першому році Незалежності. Відкритий в День Державного прапора 23 серпня 2012 року.

Конкурс на найкращу ідею пам'ятника Незалежності в Тернополі оголосили з 2-30 червня 2011 року. Основною вимогою до конкурсантів був творчий підхід — проект мав сприйматися усіма однозначно як пам'ятник Незалежності. На конкурсі свої роботи представили митці з Тернополя, Хмельницького, Львова, Рівного і Києва. Призовий фонд конкурсу складався з трьох премій: перша — 5000 грн, друга — 3000 грн, третя — 2000 грн.

Сьогодні на Театральному майдані в Тернополі гордо стоїть жінка як символ України у вінку з піднятими вгору руками, які переходять у журавля, що прагне до неба. Скульптура молодої жінки символізує Україну, а її руки, що тягнуться догори, переходять в крила журавля — образ свободи. До того ж сам птах подано у формі тризуба. Він символізує потяг України до свободи та незалежності.

Бронзовий монумент, який споруджували методом народної будови, обійшовся у 640 тисяч гривень. Працював над фігурою скульптор Іван Сонсядло.

Цей пам'ятник — символ вкладу багатьох поколінь тернополян в українську справу. Він є визнанням ролі Тернополя у здобуття Української незалежності. Він є символом невмирущої державницької традиції. Символом тривалої боротьби за ідеали нації. Символом прагнення мільйонів панувати самостійно на своїй землі. Він нагадує нам про наше минуле і дає натхнення для побудови майбутнього, кращого майбутнього для наших дітей, яке здобувається ціною життя поколінь героїв-борців[1][2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. У Тернополі – пам’ятник Незалежності - 20 хвилин. te.20minut.ua (uk). Процитовано 2017-02-15. 
  2. Тернопільська міська рада. rada.te.ua. Процитовано 2017-02-15. 

Посилання[ред. | ред. код]