Музей визвольних змагань Прикарпатського краю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей визвольної боротьби ім. С.Бандери
Портал:Музеї
Museum vyzvolenja Ukrainu, Ivano-Frankivsk.JPG
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування м. Івано-Франківськ
Адреса 76015, вул. Тарнавського, 22
Засновано 14 жовтня 1997 року

Музей визвольної боротьби ім. С.Бандери — музей, розташований в Івано-Франківську.

Короткий опис[ред. | ред. код]

Музей було відкрито 14 жовтня 1997 року. Співзасновниками закладу стали Івано-Франківська обласна рада та обласне товариство «Меморіал».

Експозиція музею розміщена в 4-ох залах двоповерхового будинку. Експозиція висвітлює історію визвольної боротьби жителів Прикарпатського краю та державотворчі процеси на території Галичини, у часі від XII століття до подій, що відбувалися в XX столітті.

Основою музейного фонду стали оригінальні листівки, брошури, журнали ОУН та УПА, а також предмети та документи, знайдені під час розкопок в Дем’яновому Лазі. У фондах музею є також багато цінних документів, що висвітлюють діяльність Легіону січових стрільців, УНР, ЗУНР.

Філією музею є Музей визвольної боротьби у Косові, що був відкритий 23 травня 2004 року. Його експозиція розповідає про участь жителів Косівщини в збройних формуваннях УПА та підпіллі ОУН.

Музеєві також підпорядкований меморіальний комплекс «Дем'янів Лаз», споруджений на місці розстрілу жертв сталінського терору.

Практична інформація[ред. | ред. код]

Адреса: вул. Тарнавського, 22, м. Івано-Франківськ, 76015 Тел.: (03422) 4-80-14

Музей відчинений у робочі дні: понеділок — п'ятниця, вихідні дні: субота, неділя. Години роботи: з 9:00 до 18:00 год. Обід: 13:00 до 14:00 год.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]