Портал:Українська повстанська армія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Українські національно-визвольні змагання 20 століття
Проєкт  |  Портал

Ласкаво просимо до порталу Українська повстанська арміяЦя сторінка — це портал для всіх осіб, зацікавлених УПА. Портал дає можливість простішого доступу до відповідних статей, а також сприяє розвитку статей цієї галузі.

Вибрана стаття

Хрест Бойової Заслуги — найвища військова нагорода Української Повстанської Армії і Української Головної Визвольної Ради. Присвоювалася воякам Української Повстанської Армії і цивільним особам, які відзначилися особливим вояцьким чином, або тим воякам і цивільним особам, які, виконуючи свої обов'язки, відзначилися чи загинули в бою. Хрести Бойової Заслуги являли собою першу групу відзнак УПА. Поділялися на Золоті, Срібні і Бронзові. Золоті та Срібні Хрести, крім того, мали ще й по два класи кожний. Золотим Хрестом Бойової Заслуги першого класу було відзначено 40 повстанців.

Вибрана особистість

Рома́н-Тара́с Йо́сипович Шухе́вич (30 червня 1907, м. Львів — 5 березня 1950, с. Білогорща, нині у складі м. Львова) — український політичний і державний діяч, військовик, Герой України.Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (19411942).

Визначні діячі УПА

Видатні діячі Української повстанської армії:

Корисні шаблони

Корисні шаблони:

Нагороди
Інші шаблони в «Категорія:Шаблони:УПА».


Долучайтеся до лав повстанців!

Слава Україні! Героям Слава!

Тематика УПА в Українській Вікіпедії постійно розвивається, в більшості випадків — саме завдяки таким ентузіастам як Ви!
Сміливо редагуйте вже існуючі сторінки за цією тематикою, або створюйте нові!

Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі "Пошук", що знаходится згори зліва, і натисніть кнопку "Перейти". Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель "Створити статтю" розміщену нижче.


Вибране зображення

Дереворит Ніла Хасевича «Воля народам!Воля людині!»

Чи Ви знаєте…

Тематичні категорії

Нові статті


Усього знайдено статей: 917 (17 квітня 2020)

Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти