Міжнародна комісія з освітленості

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
XYZ стандарт МСО 1931 року

Міжнаро́дна комі́сія з осві́тленості (МКО, фр. Commission internationale de l'éclairage) - світова огранізація, яка опікується фотометричними стандартами.

У 1900 році на Міжнародному газовому Конгресі в Парижі була створена Міжнародна комісія фотометрії (МКФ). Завдання комісії — встановити правила фотометричних вимірів газових пальників.

У 1911 році Міжнародний електротехнічний конгрес у Туріні (Італія), враховуючи значний прогрес світлотехніки, вказав на бажаність організації Міжнародної комісії для вивчення всієї системи освітлення; пропонувалося також об'єднати цю комісію з існуючою Міжнародною комісією фотометрії.

Враховуючи ці рекомендації на IV сесії МКФ в Берліні в 1913 році була створена Міжнародна комісія з освітлення (МКО). Т.ч. 1913 рік — офіційна дата заснування МКО.

Основні завдання МКО:

 • Бути міжнародним центром дискусій з усіх питань светотехніки, центром з обміну досвідом між країнами.
 • Розробка основних стандартів і методів виміру спільно з Міжнародною організацією зі стандартизації (ІСО).
 • Складання рекомендацій для розробки міжнародних і національних норм.
 • Складання і публікація норм, доповідей, що стосуються всіх питань світлотехніки; інформація про діяльність МКО і її структур; випуск друкарських видань.
 • Забезпечення зв'язків і технічної співпраці з іншими міжнародними організаціями.

Структура МКО[ред.ред. код]

Всі країни — члени МКО представлені у виконавському комітеті МКО. Виконавський комітет вибирає Правління МКО.

Роботу ведуть 7 відділень:

 1. «Зір і колір»;
 2. «Вимір світла і випромінювання»;
 3. «Освітлення приміщень і проектування освітлення»;
 4. «Освітлення і сигналізація для транспорту»;
 5. «Освітлення відкритих просторів і інші вживання освітлення»;
 6. «Фотобіологія і фотохімія»;
 7. «Загальні аспекти освітлення» (термінологія, світлотехнічна освіта, економіка освітлення, інформація і тому подібне).

У кожному відділенні створюються Технічні Комітети (ТК) для вирішення певного завдання. Програма роботи ТК складається так, щоб поставлене завдання було вирішене за 4 роки. Результат роботи ТК має бути оформлений технічним звітом (публікація МКО).

Можуть створюватися тимчасові Робочі групи для опрацювання дрібніших питань або для попереднього опрацювання якоїсь проблеми. У кожній країні МКО представлена Національним комітетом, сприяючим здійснення цілей і завдань МКО і що реалізовує результати діяльності МКО на національному рівні.

Найвищий орган МКО — Сесія МКО, яка проходить кожні 4 роки в одній із країн-членів МКО.

Керівні особи МКО: президент МКО, віце-презідент МКО; голови Технічних комітетів і Робочих груп МКО; голови Національних комітетів МКО.

Новий склад керівництва приступає до своїх обов'язків після 26-ї Сесії МКО в Пекіні (Китай), яка відбулася з 4 по 11 липня 2007 року.

В даний час в МКО входять 38 країн. У кожній країні МКО представлена національним комітетом, сприяючим здійсненню цілей і завдань МКО і що реалізовує результати діяльності МКО на національному рівні. Організаційна структура національних комітетів затверджується на сесії МКО, яка є найвищим органом цієї міжнародної організацієї.

Російський Національний Комітет МКО (РНК МКО) здійснює свою діяльність на базі ВНДСІ ім. С.І.Вавілова. Детальнішу інформацію про його роботу можна поглянути на відповідній сторінці сайту [1]. Україна в МКО не входить.

Детальніше про МКО на сайті [2]

Посилання[ред.ред. код]

Всероссийский научно-исследовательский, проектно-конструкторский и технологический светотехнический институт имени Вавилова С.И.