Міжнародна панорама

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Міжнародна панорама» (рос. Международная панорама) — популярний радянський телевізійний проект, вважається безсумнівним досягненням Головної редакції інформації Центрального телебачення СРСР. Передача виходила з 1969 по 1987 рік щонеділі о 19:00. Слоган: «Події тижня: хроніка, факти, коментарі!». В подальшому програма була відтворена на каналі РТР Росії.

Програму вели відомі в СРСР журналісти-міжнародники. Незважаючи на притаманну радянському телебаченню політичну заангажованість, програма сприймалась глядачами як вікно в західний світ — саме в цій програмі вперше на радянському телебаченні були показані виступи Boney M, Smokie, Sex Pistols, Queen

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Як музична заставка в програмі використовувався фрагмент[1] з композиції «Vibrations» американського гурту The Ventures[2], причому, музична тема композиції збігається з музикою Григорія Китастого на слова Івана Багряного пісні про генерал-хорунжого армії УНР Юрія Тютюнника "Пісня про Тютюнника"[3]. Пісня була написана і вперше виконана в таборі для переміщених осіб м. Майнц-Кастеля 24 липня 1946 року[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]