Міжнародний рік хімії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Internationales Jahr der Chemie.svg

Міжнародний рік хімії 2011( ММЦ 2011) в пам'ять про досягнення хімії , і його внесок у розвиток людства. Це свято офіційно визнано Організацією Об'єднаних Націй у грудні 2008 року. Події за рік, в наш час[Коли?] координується ІЮПАК, Міжнародним союзом чистої та прикладної хімії, і ЮНЕСКО з питань освіти, науки і культури.

Довідкова[ред.ред. код]

Резолюція ООН закликає до Міжнародним роком хімії, в 2011 році був представлений Ефіопії і в співавторстві з 23 країнами. А справа була зроблена, що хімія робить важливий внесок у досягнення цілей Десятиліття ООН з освіти для сталого розвитку, 2005-2014 рр..,

Тема[ред.ред. код]

Тема IYC2011 є "Хімія-наше життя, наше майбутнє", і робить акцент на "досягнення хімії та її внесок у добробут людства." Вона спрямована на підвищення обізнаності про хімії серед широкої громадськості та залучення молодих людей в полі, а також підкреслити роль хімії у вирішенні глобальних проблем.

Події[ред.ред. код]

ММЦ 2011 подій, організовуються національні хімічних товариств, таких як Американського хімічного товариства, Королівського суспільства хімії, бразильський хімічного товариства, Суспільство Хімічна промисловість і Королівського австралійського хімічний інститут, а також регіональних федерацій хімічної, такі як Європейської асоціації хімічних і молекулярних наук і Федерація африканських суспільств хімії.

ММЦ проводить повний список подій на своєму веб-сайті Шаблон:Cite новини заходів, запланованих тарифікуються як: - конференцій, конгресів, симпозіумів, виставок, ярмарків, виставок, відкриттів, лекції, зустрічі , відкритих дискусій, семінарів, свят, шоу, художні виставки, і вікторини,

Подія ММЦ Закриття буде в Брюсселі, Бельгія: 1 грудня 2011.

Деякі помітні події[ред.ред. код]

Франції[ред.ред. код]

Офіційна церемонія запуску ММЦ 2011 відбувся 27-28 січня в Парижі в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй з питань освіти і культури (ЮНЕСКО). У ньому взяли участь понад 1000 делегатів з 60 країн. Чотири лауреати Нобелівської премії були присутні. Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

Швейцарії[ред.ред. код]

У лютому 2011 р. Швейцарська пошта видала поштову марка із зображенням моделі молекули вітаміну C в ознаменування Міжнародного року хімії. Швейцарський хімік Тадеуш Райхштейн синтезував вітамін в перший раз в 1933 році.

Великобританії[ред.ред. код]

Королівського хімічного товариства зазначає ММЦ 2011 огляд найзначніших досягнень хімічної промисловості тисячоліття.

Австралії[ред.ред. код]

Міжнародна конференція проводиться офіційний захід ММЦ на ЮНЕСКО Список всесвітньої спадщини ED Lord Howe Island між 14-18 серпня, який має назву "На шляху до глобального. Штучний фотосинтез: Енергетика, Нанохімія і керування" .

Канади[ред.ред. код]

Канада має безліч демонстрацій протягом року з хімії. 32 університетів з усього Канади беруть участь. Dalhousie університет зробив "хімії рандеву" 7 травня. Вона включала екскурсію по лабораторії хімії, харчової та демонстрацій

Посилання[ред.ред. код]