Мірін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Миска з міріном

Мірін (яп. 味醂?, або みりん) — рідка солодка приправа, яка використовується в кулінарії японської кухні. Містить 14 % алкоголю та виробляється із ферментованого грибками Aspergillus oryzae рису і рисової горілки shochu і кодзі (закваски). Надає солодкий присмак соусам, маринадам, тушкованим стравам та супам. Невелика кількість приправи здатна усувати «рибний» запах при приготуванні рибних страв. Мірін є одним із основних складників маринаду teriyaki. Має широке використання, як і соєвий соус.

У минулому (XV - XVI століття) мірін був популярний як алкогольний напій для жінок, солодкий аналог саке. Міцність міріну, як правило - 14 % алкоголю, замість 20-ти у саке.

З XIX століття використовується в основному як приправа. Разом із соєвим соусом і дасі є однією з основних приправ давньояпонської кухні.

Існує три типи міріну. "Хон мірін" (істинний мірін) - класичний варіант міріну, "Сіо мірін" (мірін з сіллю) - спирт, що в ньому є, лише в такій кількості, аби уникнути податку на спиртні напої, і "Сін мірін" (новий мірін) - мірін-приправа, який містить менше 1 відсотка алкоголю, проте зберігає смак класичного міріну.

Дивіться також[ред.ред. код]