Народний художник Азербайджану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Народний художник Азербайджану M:
“Xalq rəssamı” fəxri adının döş nişanı.jpg

Країна Flag of Azerbaijan.svg Азербайджан

«Народний художник Азербайджану» (азерб. Xalq rəssamı) — почесне звання Азербайджанської Республіки, що присвоюється за особливі заслуги в розвитку азербайджанської культури.

Присвоєння[ред. | ред. код]

Президент Азербайджанської Республіки присвоює почесне звання за особистою ініціативою, а також за пропозицією Національних зборів і Кабінету міністрів.

Почесне звання присвоюється лише громадянам Азербайджанської Республіки. Згідно з указом почесне звання «Народний художник Азербайджану» не може бути повторно присвоєно одній і тій самій особі.

Відзначена почесним званням особа може бути позбавлена почесного звання у разі:

  1. засудження за тяжкий злочин;
  2. вчинення проступку, що заплямував почесне звання

Указ про заснування[ред. | ред. код]

Почесне звання «Народний художник Азербайджану» було засновано указом Президента Азербайджанської Республіки від 22 травня 1998 року поряд з деякими іншими званнями[1][2]:

« Почесне звання «Народний художник» присвоюється удостоєним раніше почесного звання заслуженого художника живописцям, скульпторам, графіками, художникам декоративно-прикладного мистецтва за виключно глибокоідейну і високу, з художньої точки зору, майстерність, створення видатних творів мистецтва, за видатні заслуги в розвитку азербайджанського образотворчого мистецтва, підготовці і вихованні кадрів. «

Опис[ред. | ред. код]

Особи, удостоєні почесного звання «Народний художник Азербайджану» Азербайджанської Республіки також отримують посвідчення і нагрудний знак почесного звання Азербайджанської Республіки. Нагрудний знак почесного звання повинен носитися на правій стороні грудей.

Народні художники Азербайджанської Республіки[ред. | ред. код]

*Список не відображає всіх людей, що мають звання «Народний художник Азербайджану»

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]